LOADING

Type to search

Tým TDS Racing zůstává ve WEC, do LMP2 nalákal i zkušeného Duvala

redlczo 1 rokem ago
Share

Závodní tým TDS Racing přes Vánoce potvrdil své setrvání v LMP2 pro super sezónu FIA WEC 2018/19. Do kokpitu usedne i bývalý mistr světa a vítěz Le Mans, Loic Duval.

Bývalý tovární pilot Audi doplní posádku složenou z Matthieua Vaxiviera a Francoisa Perroda, kde tedy Duval nahradí Emmanuela Collarda. Pro francouzského závodníka jde o plnohodnotný návrat do WEC od odchodu Audi z LMP1 v roce 2016.

„Jsem nadšený z návratu do WEC a také ze startu v Le Mans. Těším se i na prostředí, ve kterém budu závodit. Vedle toho si budu plnit také povinnosti u Audi. TDS Racing je nejen profesionální závodní tým, ale také rodina,“  řekl Duval.

„Těším se, až budu Francoisovi předávat zkušenosti a jezdit po boku Matthieua. Oběma bych rád poděkoval za tuto skvělou příležitost. Nemůžu se dočkat na závodění v kategorii LMP2, která v uplynulé sezóně nabídla skvělé souboje,“ dodal.

Duval se s týmem seznámil již v listopadu, kdy se zúčastnil bahrajnského finále WEC s G-Drive, o jejichž vozy se právě TDS Racing stará. Krom povinností ve WEC bude ovšem ještě závodit za Audi v DTM.

Tým vedený Xavierem Combetem zvažoval všechny varianty, včetně ELMS nebo GT. Nakonec však TDS Racing absolvuje další sezónu v prototypech ve WEC. Cílem tentokrát budou pódiová umístění.

“Během letošní sezóny ve WEC se Francois a Matthieu s vozy LMP2 neustále zlepšovali. Prokázali své jezdecké i závodní schopnosti, a to v extrémně vyrovnaném startovním poli,“  řekl Combet.

„Na těchto zkušenostech hodláme stavět a rozhodli jsme se tedy vstoupit s vozem LMP2 do super sezóny WEC 2018/19. Tato druhá sezóna bude pro nás velice nadějná, hlavně díky příchodu Loica Duvala, který má s vytrvalostním závoděním obrovské zkušenosti,” dodal.

Před letošním debutem ve WEC strávil TDS Racing šest let v evropském šampionátu ELMS, kde dokázal v roce 2012 získat i titul. Zatím se však stále ještě neví, zda budou i nadále pokračovat v úzké spolupráci s ruským G-Drive.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *