LOADING

Type to search

Týmy Craft-Bamboo a Comtoyou pomýšlí o vstupu do WTCR

richard 1 rokem ago
Share

Stáje s úspěšnou minulostí v seriálu TCR International Series, Craft-Bamboo Racing a Comtoyou Racing, vyjádřily svůj záměr o vstupu do nově se formující série World Touring Car Cup.

Craft-Bamboo Racing začal sbírat úspěchy nejprve po vstupu do mistrovství světa cestovních vozů (WTCC), kde získal v sezoně 2013 s jezdcem Jamesem Nashem titul mezi nezávislými jezdci. Sestava se základnami v Hongkongu a Velké Británii následně figurovala na předních pozicích TCR International Series a v roce 2016 vybojovala titul mezi týmy.

Stáj, která v posledních třech sezonách nasazovala vozy SEAT Léon TCR a letošní rok zakončila s Nashem, Pepem Oriolou a Danielem Lloydem v jezdecké sestavě, je teď mezi těmi týmy, jenž se musí rozhodnout, kam dál. Série TCR International Series a WTCC již dále pokračovat nebudou a po jejich sloučení čeká premiérový ročník šampionát WTCR.

„Vždy jsme v koncept TCR věřili a byli jsme jeho součástí od samotného začátku. Máme dobré vztahy jak se zástupci TCR, tak WTCC. Myslíme, že jejich sloučení pro nás znamená velkou příležitost. Ze série, ve které jsme působili, se stává pohár FIA, jenž bude finančně nákladnější, takže musíme situaci důkladně zvážit, vše je otevřené. Nicméně věříme, že nový promotér Eurosport Events přiláká do nového konceptu více sponzorů a proto společně určitě něco vymyslíme,“ řekl webu TouringCarTimes bývalý jezdec a nyní šéf týmu Craft-Bamboo Racing Darryl O’Young.

Ve WTCR by neměl chybět ani tým Comtoyou Racing. V jeho barvách dokončil uplynulou sezonu TCR International Series Stefano Comini na celkovém třetím místě. Belgická stáj nasazovala v roce 2017 jako jediná pravidelně nové Audi RS 3 LMS TCR a pro nadcházející kampaň ve WTCR chce připravit hned tři vozy.

„V současnosti máme připravené dva vozy, ale v nadcházející sezoně bychom rádi nasadili i třetí. Absolvovali jsme první rok v TCR International Series a první rok jsme také spolupracovali s Audi, se kterým chceme naše plány rozšířit. Skončili jsme celkově třetí, s čímž nejsem zcela spokojen, protože podle rychlosti jsme měli na druhou pozici, možná na titul, ale na první rok je to asi dobré. Každopádně ve WTCR chceme zvítězit. Kromě toho bychom rádi zkusili také TCR Europe a TCR Benelux, a připravené máme další plány. Čekají nás velké výzvy, ale zatím o nich nemohu mluvit konkrétně,“ řekl týmový šéf Comtoyou Racing Jean-Michel Baert.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *