LOADING

Type to search

Tags:

V Brně se rozhodlo také o mistrech ČR v závodech na okruzích

milan 7 měsíci ago
Share

Závodní víkend Masaryk Racing Days rozhodl také o titulech v rámci Mezinárodního mistrovství České republiky v závodech automobilů na okruzích. Pojďme se podívat na to, jak to celé v sezóně 2018 pohledem domácí scény dopadlo.

Jezdci o body do MMČR bojovali v pěti podnicích: v Maďarsku, Rakousku, Polsku, na Slovensku a na domácím okruhu v Brně.

MMČR ve spritech

Ve sprintových závodech si ve třídě do 1600 ccm dojel pro jasný titul Dušan Kouřil jr. (Fiat Punto), který vyhrál poslední čtyři jízdy a mnohdy porážel na trati dvoulitrové Clia třetí generace.

Ve třídě do 2000 ccm po přestupu z motokár vybojoval svůj první titul mistra ČR Jáchym Galáš s Renaultem Clio IV. Zdatným soupeřem mu byl další motokárista Michal Makeš, který měl navrch v první polovině sezóny. Třetí místo vybojoval Petr Mendelík s Lotusem.

Třídu do 3500 ccm opanovaly vozy specifikace TCR. Milovan Vesnič (Cupra TCR) vyhrál z deseti závodů pět, a to rozhodlo. Druhou pozici bere polský jezdec Jakub Wyszomirski s Hondou se kterým o stříbro sváděl boj český jezdec Václav Nimč jr. (Audi RS3 TCR), ale v brně byl v obou závodech Polák úspěšnější a to rozhodlo.

Ve třídě nad 3500 ccm vládnou vozy specifikace GT3. Dominantní postavení má v tabulce Polák Marcin Jedlinski, který vyhrál sedm závodů v řadě. Na druhém místě skončil Richard Chlad jr. se starší specifikací vozu Audi R8 LMS GT3, než se kterou jede Jedlinski. Třetí místo pak patří Josefu Zárubovi (Lamborghini Huracán), který si připsal titul v kategorii GTC. Druhé místo se stejným vozem vybojoval Dennis Waszek a třetí skončil s Porsche Milan Galáš.

Mezi prototypy D5 si pro premiérový titul ve své první sezóně dojel Petr Lisa na speciálu Norma M30 LMP3. Druhou pozici bere Jiří Svoboda (Norma M20) a třetí skončil Aleš Jirásek (Praga).

 

MMČR ve vytrvalostních závodech

Ve třídě do 1600 ccm nestartoval nikdo a podobné to bylo také do 2000 ccm. Do posledních dvou závodů nastoupil Sandi Jeram, který tak vyhrál.

Ve třídě do 3500 nastoupili také do posledních dvou závodů Petr Fulín a Carol Wittke, kteří tak s vozem Cupra TCR vyjeli titul. Se stejným vozem dojeli za vítěznou posádkou Csaba Toth a Gabor Kismarty-Lechner.

Ve třídě nad 3500 ccm to dopadlo stejně jako ve sprintech, když se ze suverénního vítězství radoval Marcin Jedlinski. Druhou pozici obsadili otec a syn Chladovi a třetí skončil Jedlinského týmový kolega Mateusz Lisowski, který vypomohl k titulu Jedlinskému v posledních dvou závodech. V rámci GTC si pro titul dojel Dennis Waszek, na kterého ke konci sezóny dotírala bratrská dvojice Samuel a Filip Sládečkovi. Ti nastoupili až posledním dvěma podnikům a oba závody vyhráli.Třetí jsou klasifikování Polák Robert Lukas s kolegou Zeljko Drmičem.

Mezi prototypy divize 5 se z titulu raduje Václav Janík, který jel na stejném voze jako Petr Lisa ve sprintech. Druhé místo bere Tomáš Konvička, který se naopak střídal ve voze s Jiřím Svobodou. Třetí pak skončil Tomáš Korený, který jel pouze dva úvodní podniky.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *