LOADING

Type to search

V Chevrolet Cruze Cupu slavil první vítězství David Wassermann

admin 1 rokem ago
Share

Úvodní závod na Red Bull Rinngu se stal kořistí nováčka David Wassermann, který zdolal vedoucího Pirmina Weixlera a dojel si pro historicky první výhru v TWC Chevrolet Cruze Cupu. V Renault Twingo Cupu se rozhodovalo až v posledním kole a další vítězný pohár si domů odnesl Mattias Lodi.

Nejvýhodnější postavení na startovním roštu vybojoval Pirmin Weixler z Pfister Racing a v ostré pravotočivé zatáčce si vedení udržel. Na čele pak strávil dalších osm kol, nicméně poté se před něj dostal týmový kolega David Wassermann. Weixler se jej úspěšně držel s rozdílem jedné vteřiny, byl to ale Wassermann, kdo si zaslouženě dojel pro vítězství. Naopak v cíli druhý Weixler byl vyloučen za nerespektování vlajek a na druhé místo se posunul Björn Dietrich z týmu Mainfranken Motodrom Racing Team. Na třetí příčce byl klasifikován Wolfgang Kriegel z Magnet-Shop.net Racing.

V Twingo Cupu si vyjel pole-position Slovinec Jaka Marinšek z týmu LEMA Racing, ovšem jak už to mezi malými twingy bývá, rozhoduje se až v posledních momentech. V úvodních kolech se jezdci na čele několikrát vyměnili, pak převzal vedení Jaka Marinšek, jenže v posledním kole se ocitl mimo trať a pomyslnou cílovou pásku proťal jako první Mattias Lodi. Skvěle si v premiéře na Red Bull Ringu počínal nováček Václav Nimč z týmu Křenek Motorsport, který si po startu ze šesté příčky převzal pohár za druhé místo. Na třetím místě byl klasifikován Jaka Marinšek.

Cruze Cup
1. David Wasserman – Pfister-Racing
2. Björn Dietrich – Mainfranken Motodrom Racing Team
3. Wolfgang Kriegel – Magnet-Shop.net Racing

Twingo Cup
1. Mattias Lodi – LEMA RACING
2. Václav Nimč – Křenek Motorsport
3. Jaka Marinšek – LEMA RACING

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *