LOADING

Type to search

V Daytoně si pole position vyjel Van der Zande s cadillacem, Alonso třináctý

admin 12 měsíci ago
Share

Pole position na slavnou 24-hodinovku v Daytoně si vyjel nizozemský jezdec Renger Van der Zande s novým Cadillacem v barvách týmu Wayne Taylor Racing. Van der Zande dokázal v posledním kvalifikačním kole stlačit čas na chronometru na 1:36.083 a jen těsně (o 0,007s) porazil Helio Castronevese s Acurou týmu Penske.

“Jsme naprosto nadšený už jen z toho, že jsem tady. Zisk pole position je pak výsledek z říše snů,” řekl po kvalifikace van der Zande a dále dodává: “V zatáčce číslo pět jsem v tom rychlém kole sice lehce nedobrzdil, ale i přesto se mi podařilo dosáhnout na nejrychlejší čas.”

Autorství třetího nejrychlejšího času si připsal jezdec týmu Action Express, Filip Albuquerque s dalším Cadillacem (1:36.194).

Nejrychlejším prototypem kategorie LMP2 se stala Oreca-Gibson 07, za jejímž volantem seděl Patricio O’Ward (Performance Tech Motorsport). Podíváme-li se dál do výsledkové listiny, zjistíme, že nejlepší Jotou je vůz týmu Jacieho Chana o jehož pilotáž se v kvalifikaci postaral další ostřílený závodník Robin Frijns.

Dvojnásobný šampión Formule 1, Fernando Alonso (United Autosport/Ligier-Gibson), se s časem 1:37.008 kvalifikoval na třináctém místě.

Po dubajské 24-hodinovce nás tak již za dva dny čeká další z perel zimního závodního světa. Start samotného závodu je naplánován na sobotu ve 21:00 hod našeho času. Livetiming naleznete na tomto odkaze.

 

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *