Type to search

V Daytoně zatím nejrychlejší Nasr, Alonso až dvanáctý

redlczo 9 měsíci ago
Share

O víkendu se konaly první měřené tréninky k blížícímu se závodu Rolex 24h v Daytoně. Součástí byla i takzvaná kvalifikace nanečisto, která sice o pořadí na startovním roštu nerozhoduje, ale je prvním vodítkem, kdo se nejlépe připravil. Jediné, na co má tato kvalifikace vliv, je alokace boxových stání a garáží.

Na konkrétní výsledky bylo třeba si počkat až na samotný závěr, kdy se do čela posunul Felipe Nasr. Bývalý pilot Formule 1 se se svým vozem Cadillac DPI týmu Action Express jako jediný dostal pod čas 1:36 a o necelou čtvrt sekundu za sebou nechal druhého Tristana Vautiera.

Obecně se zdá, že prototypy Cadillac DPi jsou zatím nejrychlejší, jelikož obsadily první čtyři místa. Třetí nejrychlejší čas zajel Filipe Albuquerque a čtvrtý pak Renger van der Zande. Na pátém a šestém místě pak následovaly dva vozy Penske Acura.

Letošní Daytony se účastní také dvojnásobný mistr světa Formule 1, Fernando Alonso. Španěl zde hájí barvy United Autosports, stáje patřící šéfu McLarenu, Zaku Brownovi. Alonso se s vozem Ligier JSP217 zatím mezi prototypy umístil na dvanáctém místě z celkových dvaceti.

V kategorii GTLM se nejvíce dařilo zkušenému týmu Ganassi Ford, když Joey Hand zajel čas 1:43.610 a ovládl tak pořadí ve své kategorii. Jeho týmový kolega, Ryan Briscoe, si připsal třetí místo. Oba totiž ještě stačil rozdělit Oliver Gavin s Chevroletem Corvette C7.R.

Na čtvrtém místě mezi vozy GT skončil Earl Bamber v barvách Porsche, těsně před druhou Corvettou s Antoniem Garciou za volantem. Ferrari zatím připadlo až šesté místo před dvěma debutujícími vozy BMW M8 s Alexanderem Simsem a Johnem Edwardsem za volantem.

A na závěr kategorie GTD, kde zatím nejlépe zajel Mirko Bortolotti s vozem Lamborghini Huracan s číslem 11. Porazil přitom Audi R8 LMS v rukou Andyho Lallyho o 62 pouhých tisícin vteřiny.