LOADING

Type to search

V Dubaji vítězí Porsche týmu Stadler Motorsport

ondra 6 roky ago
Share

Ve vytrvalostních závodech není nejdůležitější rychlost, ale především spolehlivost vozu, vyhýbání se chybám a trocha toho štěstíčka. Na trati byly v průběhu závodu rychlejší vozy, ale pouze Porsche týmu Stadler Motorsport dokázalo celých 24 hodin kroužit prakticky bez chyb.

Jak řekl Christian Engelhart cca 5 min před koncem závodu: \“Ani ve snu by nás nenapadlo, že bychom mohli vyhrát, ale neměli jsme žádné technické potíže, nedělali jsme chyby a na autě nemáme jediný škrábanec, to byl podle mě klíč k vítězství.\“

Nečekal to nejspíš nikdo, ani samotná posádka Ineichen-Ineichen-Matter-Amstutz-Engelhart, ani tým radiolemans.com, který se staral o živé přenosy na internetu.

Drtivá většina favorizovala \“černé sokoly\“ s Mercedesem č. 1, ten ale ještě před polovinou závodu postihly technický problémy s elektronikou a bylo po nadějích.

Mercedesy se na pódium ale přeci jen podívaly a to zásluhou hned dvou německých týmů. Münnich Motorsport, ve kterém startovali hned dva mistři světa Marc Basseng (GT1 2012) a Rob Huff (WTCC 2012) a také šéf týmu René Münnich se dočkal druhého místa a třetí místo nakonec brala posádka Al Qubaisi-Bleekemolen-Bin Turki Al Faisal-Haupt-Christodoulou druhého Mercedesu týmu Black Falcon. Nechybělo ale málo a na pódium se nemusela dostat ani druhá posádka \“černých sokolů\“. Zhruba půl hodiny před cílem se při výjezdu z poslední zatáčky okruhu se roztočil Al Qubaisi a k tomu, aby trefil boxovou zeď chyběly nejspíše jen milimetry.

Pro přehled si ještě projedeme vítězné posádky jednotlivých kategorií:

A6-Pro: #20 Stadler Motorsport – Ineichen-Ineichen-Matter-Amstutz-Engelhart
A6-Am: #888 Dragon Racing – Grogor-Al Mudhaf-Jawa-Fatien
997: #42 Förch Racing by Lukas Motorsport – Lukas-Berckhan Ramirez-Lewandowski-Bilinski
SP2: #123 Nissan GT Academy Team RJN – Ordonez-Faisca-Strauss-Aksenov-McMillen
SP3: #164 Speedworks Motorsport – Hughes-Dick-Warburton-Scully
A5: #62 JR Motorsport – Hilders-Grouwels-Bessem-Bogaerts-Tovilavičius
A3T: #90 Racingdivas Team Schubert – Smit – Sø-Uljee-van der Sloot-Zwart-van der Lof
A2: #106 AD Racing / K-Rejser – Engelbrecht-Clausen-Kristensen-Seerup
A1: #125 Recy Racing Team – De Vocht-Van Loo-Schlichenmeier-Meulders-Piessens

CZO – Ondřej Laušman
Foto: 24h Series

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *