LOADING

Type to search

Tags:

V Le Mans zůstane letos Garáž 56 prázdná

redlczo 12 měsíci ago
Share

Asi nebylo příliš velkým překvapením, že se na startovní listině pro letošní ročník závodu 24h v Le Mans neobjevil žádný experimentální vůz. Prezident ACO Pierre Fillon potvrdil, že garáž s číslem 56 zůstane během nejslavnějšího vytrvalostního závodu světa letos prázdná.

Takzvaná „Garáž 56“ slouží k testování nejnovějších technologií a inovací pro automobilový průmysl. Naposledy se závodu v Le Mans pod záštitou experimentu objevil speciálně upravený prototyp LMP2 Morgan v roce 2016, kdy za volantem seděl Frederic Sausset, závodící bez končetin.

Předtím patřily mezi nejvýraznější experimenty dva projekty Nissanu s názvem DeltaWing a ZEOD RC Hybrid, které si připsaly prvenství, kdy vůbec první vůz zvládl zajet celé kolo v Le Mans pouze s použitím elektrického pohonu.

V současné době je v přípravách projekt Green4U Dona Panoze, zcela nový prototyp-elektromobil, který má dosahovat výkonu na úrovni vozů GTE. Tento projekt, počítající s výměnou baterií v boxech, je však stále ve fázi návrhu a první testování nezačne dříve než na konci roku.

„Po našich rozhovorech s ACO a FIA jsme dospěli k názoru, že vývoj tak komplexního projektu není možné uspěchat a bude tak dávat větší smysl se soustředit na start až v roce 2019. To dá projektu mnohem větší šanci na úspěch,“ řekl technický ředitel Green4U Brian Willis.

Tags:

1 Comments

  1. Josefus 11.2.2018

    Musíme se smířit s tím (mnozí z nás jistě s těžkým srdcem), že se hold letos žádné UFO v garáži číslo 56 neobjeví. Tak snad napřesrok…………………………………….

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *