LOADING

Type to search

V Long Beach odstartuje z pole position Alexander Rossi

dusanczo 9 měsíci ago
Share

Kvalifikace pro třetí závod letošní sezony IndyCar patřila Alexanderu Rossimu. Jezdce stáje Andretti Autosport doplní na startu v první řadě Will Power, který zajel druhý čas. Ze třetí pozice odstartuje Powerův týmový kolega Simon Pagenaud.

Vítěz závodu 500 mil Indianapolis z roku 2016 byl nejrychlejší již v prvním kvalifikačním segmentu, ve které bylo startovní pole rozděleno do dvou skupin, přičemž z každé skupiny se do druhé části kvalifikace probojovala nejrychlejší šestice. Za jejími branami zůstali třináctý Ed Jones, čtrnáctý Matheus Leist, patnáctý Max Chilton, šestnáctý Zach Veach, sedmnáctý Jack Harvey, kterého po absenci ve Phoenixu čeká v Long Beach druhý letošní start, osmnáctý Spencer Pigot, devatenáctý Gabby Chaves, dvacátý Marco Andretti, který původně skončil 19., byl ale penalizován odsunem o jednu pozici za blokování Takumy Sata, na 21. místě skončil navrátilec Zachary Claman De Melo, který ve Phoenixu přepustil kokpit Pietru Fittipaldimu, 22. pozici obsadil Takuma Sato, 23. Charlie Kimball a z poslední pozice vyrazí do závodu Kyle Kaiser. Loňskému šampionovi Indy Lights se jeho druhá kvalifikace v IndyCar nevydařila, když skončil ve zdi a nezajel žádné měřené kolo.

Druhá kvalifikační část, v níž se představilo již jen 12 závodníků, patřila Willu Powerovi. Vstupenku do rozhodující třetí části si zajistili rovněž druhý Alexander Rossi, třetí Scott Dixon, čtvrtý Josef Newgarden, pátý Simon Pagenaud a posledním postupujícím byl Graham Rahal, který zaznamenal šestý nejrychlejší čas. Konečnou stanicí byla druhá část kvalifikace pro sedmého Ryana Hunter-Reaye, jemuž šance na postup zhatila penalizace průjezdu boxy za nedodržení nejvyšší povolené rychlosti v boxové uličce, dále nepostoupili osmý James Hinchcliffe, který zde obhajuje vítěství z loňského roku, devátý Sébastien Bourdais, desátý Robert Wickens, jedenáctý Tony Kanaan a dvanáctý Jordan King.

Rozhodující třetí část kvalifikace se nejlépe vydařila Alexanderu Rossimu. Rossi připsal čas 1:06,5528 a podruhé si ve své kariéře zajistil pro závod start z nejlepší startovní pozice. Poprvé si bývalý pilot stáje Manor Marussia ve Formuli 1 připsal nejrychlejší kvalifikační čas v předposledním závodě loňské sezony ve Watkins Glen. Toto pole position Rossi o den později proměnil ve svůj druhý a zatím poslední triumf.

Druhý nejrychlejší čas si připsal Will Power. Maximum šampiona z roku 2014 mělo hodnotu 1:06,9054 a za Rossim zaostal o zhruba tři desetiny sekundy.

Do nejlepší trojice se dokázal kromě Powera vměstnat také ještě jeden pilot stáje Rogera Penskeho a to Simon Pagenaud. Francouz zaznamenal čas 1:06,9107.

Ze čtvrtého místa odstartuje Scott Dixon(1:07,0483), z pátého Graham Rahal(1:07,1275) a na šestém místě zahájí své snažení o druhý triumf v řadě vítěz závodu ve Phoenixu a zároveň vedoucí muž šampionátu Josef Newgarden. Úřadující šampion zajel ve třetí části kvalifikace čas 1:07,1922.

Zelená vlajka zavlaje nad okruhem v Long Beach dnes v noci, konkrétně v 1:30 SEČ. Ještě před samotným závodem je na programu warm up, který odstartuje ve 21:00 SEČ.

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *