LOADING

Type to search

Share

Letošního ročníku Motokárového vytrvalostního šampionátu FIA v Le Mans se mimo jiné zúčastní také česká stáj CZECH ENDURANCE KARTING s posádkou Soňa Ptáčková, Kryštof Bajgar, Marek Hronovský a Dominik Javůrek.

Jak se již stalo tradicí, poslední záříjový víkend patří FIA Vytrvalostnímu mistrovství motokár, které se nemůže jet jinde než ve francouzském LeMans. Tohoto závodu na dlouhých 24 hodin se v posledních dvou letech účastní i český tým CZECH ENDURANCE KARTING a nejinak tomu bude i v letošním roce.

Letos jede, tak jako při první účasti, v českých barvách pouze jedna posádka, která má udržet tradici a jejíž součástí jsou mladí a nadějní jezdci, kteří by měli získat zkušenosti pro následující ročníky. Zkušenější polovinu posádky tvoří Kryštof Bajgar (účast v obou startech českého týmu) a Soňa Ptáčková (loňský start v LeMans).

Nováčky pak jsou dřívější motokárový jezdec Marek Hronovský, který se vrací za volant motokáry po několikaleté pauze a Dominik Javůrek, novopečený mistr ČR v kategorii KZ2.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..