LOADING

Type to search

V nevyzpytatelném závodě plném událostí byly stupně vítězů pro tým I.S.R. Racing na dosah

admin 8 měsíci ago
Share

I.S.R. Racing ve své premiérové sezóně v ADAC GT Masters, pokračuje v lepšících se výkonech, tentokrát při třetím podniku na Red Bull Ringu.

Filip Salaquarda (CZE) a Frank Stippler (GER) ve volných trénincích pracovali na nastavení Audi R8 LMS #33 a nesoustředili se jen na nejrychlejší čas. 19. místo v první kvalifikaci a 16. místo ve druhé by mohly ukazovat na dva závody uprostřed pole, ale inženýři a jezdci byli pro zbytek víkendu optimističtí.

Bohužel první závod pro I.S.R. Racing trval jen pár metrů, v kolizi několika vozů hned v první kole závodu došlo k vážnému poškození řízení. Předčasné odstoupení zabránilo oběma pilotům, aby v závodě ukázali svůj potenciál.

Šanci na reparát ovšem dostali ve druhém závodě, který se jel za proměnlivého počasí. Frank Stippler startoval na slickách a odjel perfektní stint bez jediné chyby. Navzdory deštěm zkrápěné trati nezměnil strategii a zvládl vše bez nutnosti přezouvat na mokré pneumatiky.

Filip Salaquarda ve druhém stintu chytil díky skvělému vyvážení auta dobrý rytmus a propracoval se až na 2. místo. Jak začala trať osychat, začala se situace komplikovat především zásluhou stoupající teploty pneumatik a tlaku v nich. Filip odrazil tolik útoků, kolik jen bylo možné, i když jeho soupeři měli čerstvější pneumatiky. Cílem nakonec projel pátý. Penalizace vozu #42 ovšem posunula I.S.R. Racing na 4. místo.

Igor Salaquarda (majitel I.S.R. Racingu)

„S nedělním výsledkem jsme více než spokojení, je to naše nejlepší místo v cíli závodu ADAC GT Masters. Když si uvědomíte, že jsme startovali ze 16. místa, myslím, že jsme ani na více dosáhnout nemohli. Věděli jsme, že bychom v závodě měli být konkurenceschopní a jezdci a inženýři z toho vytěžili maximum, v náročných podmínkách zvolili správnou strategii, i když bylo velice snadné udělat chybu.“

I.S.R. Racing se na trati opět představí 5. srpna v rámci čtvrtého podniku ADAC GT Masters 2018 na Nürburgringu.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *