LOADING

Type to search

GT

V Soči by se mohl jet Pohár národů GT3

richard 1 rokem ago
Share

Uplynulý týden se v ulicích Macaa konal třetí ročník Světového poháru FIA GT, který byl poprvé určen pouze profesionálním jezdcům. Ruku v ruce s tím Mezinárodní automobilová federace otevřela výběrové řízení na pořádání Světového poháru v kategorii Pro-Am. Organizace Stéphana Ratela SRO Motorsports Group navrhuje uspořádat podnik jako souboj zemí.

Pohár národů třídy GT3 Pro-Am by měl následující rok hostit autodrom v Soči a to o víkendu 20. až 21. října. Ratelova organizace navrhuje systém tří sprintových závodů, do kterých nastoupí piloti stříbrné a bronzové kategorie, přičemž budou tvořit páry v jednotlivých vozech podle národností. Každá země bude disponovat jedním vozem. Organizátoři se chtějí inspirovat konceptem Závodu šampiónů, tzv. Race of Champions.

Ratel podle svých slov nechce budovat znovu stejné schéma, které by snižovalo význam již jednoho existujícího Světového poháru, na němž se sám podílí. Zároveň se tak navíc podtrhne charakter mezinárodního uskupení, jenž ve třídě GT3 panuje.

„Jen v samotném seriálu Blancpain GT Series startují závodníci 32 národností a FIA pak dokonce eviduje jezdce z 50 zemí. Seznam je opravdu hodně dlouhý a dá se z něj proto složit slušná konkurence z různých států,“ popsal serveru Autosport.com Stéphane Ratel.

O tom, zda se bude Ratelův návrh realizovat, rozhodne komise Mezinárodní automobilové federace na zasedání Světové rady motorsportu 6. prosince.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *