LOADING

Type to search

Share

Superfinálové klání ROK Cupu v italském Lonatu se z českých reprezentantů vydařilo nejlépe Ondřeji Kočkovi.

Během uplynulého víkendu směřovali zraky motokárových fanoušků k italskému Lonatu. Zde totiž byl na programu superfinálový podnik ROK Cupu. Své zastoupení měla na Apeninském poloostrově i Česká republika. Její vlajka se objevila ve startovní listině hned jedenáctkrát.

Zatímco v kategorii Junior ROK jsme mohli držet palce Marku Skřivanovi s Jan Wagenknechtem, ve třídě Senior ROK naši zemi reprezentovali Jiří Němeček, Eliška Bábíčková, Soňa Ptáčková, Tereza Bábíčková, Jiří Bečička, Matyáš Louda a Marek Pytlík. Zastoupení ovšem měly červeno-modro-bílé barvy také v Super ROK a Shifter ROK. Zatímco v prvním případě se o něj postaral Ondřej Kočka, v tom druhém zase Tomáš Václavík.

A byl to Kočka, komu se ze všech našich želízek v ohni zadařilo nejvíce. Jezdec Okkart Crg Teamu obsadil ve finálové jízdě Super ROK sedmou příčku.

O mnoho horší než Ondřej ale nebyla ani Tereza Bábíčková v kategorii Senior ROK. Ta se totiž ve svém finále umístila jenom o místo hůře a pod šachovnicovým praporkem byla odmávnuta na osmé pozici.

Ačkoli startovní listina této třídy čítala hned sedm českých jmen, byla Tereza jediná, kdo se mezi nejlepší 34 dostal. Zatímco Jiří Němeček skončil 36., Jiří Bečička obsadil 38. pozici, Soňa Ptáčková se umístila na 45. místě, Marek Pytlík skončil 46., sestra postoupivší Terezy Bábíčkové Elišky 54. a Matyáš Louda dokonce až jako 60.

Někteří z vyřazených o sobě ovšem dali vědět v závodě OMP Trophy. Jiří Němeček zde totiž dojel jen těsně pod pódiem na čtvrtém místě. Pouze o jednu příčku horší pak byl pátý Jiří Bečička. Co se dalších našich účastníků týče, Marek Pytlík obsadil 11. příčku a Soňa Ptáčková 22. pozici.

Do finálových jízd se ovšem z českých zástupců nedokázali kvalifikovat pouze Ondřej Kočka v Super ROK a Tereza Bábíčková v Senior ROK, ale rovněž Tomáš Václavík v Shifter ROK, který se zde umístil na 19. příčce.

V ROK Junior pak již ale měli čeští závodníci k finálovým branám daleko. Zatímco Matěj Skřivan byl klasifikován jako 64., Jan Wagenknecht na 93. pozici. První jmenovaný se rovněž zúčastnil klání Bridgestone Trophy, které pro něj skončilo 29. místem.

Kromě Čechů se ale v Itálii objevili i Slováci – Zoltan Koros a Pavol Táborský. Zatímco Korosovi se v Junior ROK dvakrát nezadařilo a skončil až na 89. pozici, Táborský již mohl být spokojenější a v Senior ROK obsadil 18. příčku.

Z výher se radovali Alex Powell (Mini ROK), Jesse Lacey (Mini ROK Singha Trophy), Daniele Federici (Junior ROK), Jacob Douglas (Junior ROK Bridgestone Trophy), Marta Bussola (Senior ROK), Rava Mahpud (Senior ROK Omp Trophy), Marcel Prokscha (Expert ROK), Paolo Baselli (Expert ROK Plus), Domenico Cicognini (Super ROK), Luca Bosco (Shifter ROK) a Andrea Tonoli (Shifter ROK Vortex Trophy).