LOADING

Type to search

V týmu Šenkýř Motorsport vládne po pátku spokojenost

Share

V pátek na Red Bull Ringu odstartoval program čtvrtého podniku šampionátu International GT Open volnými tréninky. Tým Šenkýř Motorsport, který se do seriálu vrací po kratší pauze, se hned na úvod blýskl nejrychlejším časem. V českém týmu s tovární podporou BMW tak vládne spokojenost.

Přestože meteorologové strašili vydatnými přeháňkami, v okolí Spielbergu spadlo jen pár kapek. Všechny tři volné tréninky se odehrály na suchém povrchu a tým se mohl plně věnovat nastavení speciálu BMW M6 GT3. „Já si myslím, že nemůžeme být nic, než spokojeni. Podařil se nám vyhrát první volný trénink, ale hlavně jsme spokojeni s celkovým nastavením auta a rozpoložením týmu. Všichni k tomu přistupujeme maximálně profesionálně. Jsme tady poprvé jako oficiální zástupci továrny BMW Motorsport, takže k tomu velmi pokorně také přistupujeme,“ hodnotil páteční vystoupení svého týmu Robert Šenkýř.

Slova chvály nešetřil ani Richard Gonda, který byl absolutně nejrychlejší v prvním volném tréninku a navázal tak na předešlé úspěchy českého týmu v seriálu GT Open. „Jsem velmi rád, že jsme tady. Navíc zdejší okruh je opravdu nádherný, především pak druhý sektor, kde jsou ty rychlé levé zatáčky. Jinak určitě spokojenost. Nejrychlejší a devátý čas jsou dobrým příslibem pro zítřek,“ uvedl Richard Gonda, kterého doplnila Beitske Visser: „Cítím se velmi dobře. Je to můj vůbec první víkend s GT3 a myslím, že jsme měli velmi dobrý den. Všechny tréninky se nám podařily a udělali jsme vše, co jsme si naplánovali. Těším se na zítřek a věřím, že odvedeme dobrou práci.“

V sobotu je na programu od 9:50 hodin kvalifikace vypsaná na třicet minut. Závod na sedmdesát minut můžete sledovat od 15:25 hod živě na YouTube kanále GT Open nebo na obrazovkách televize Digi Sport již od 15 hodin.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..