LOADING

Type to search

V závěrečný den testů se na čele objevilo Audi

dusanczo 10 měsíci ago
Share

Dnes se na Hockenheimringu konal závěrečný den předsezonních testů DTM, během něhož vyjela na trať desítka jezdců. Zatímco BMW dnes nasadilo Tima Glocka, Joela Erikssona a Philippa Enga, v barvách Mercedesu dnes vyjeli na trať Lucas Auer spolu s Paulem Di Restou a Pascalem Wehrleinem a u Audi dostali příležitost Nico Müller, Robin Frijns, Loic Duval a René Rast.

A byl to právě obhájce titulu René Rast, který byl dnes nejrychlejší a po pondělím a středečním vítězství BMW, úterním triumfu Mercedesu se na závěr testů dostaly na první příčku také „čtyři spojené kruhy.“ Rastův čas měl hodnotu 1:32,459.

Tři desetiny ztratil na Rasta nejrychlejší vůz značky BMW Tima Glocka. Bývalý pilot Formule 1 zajel čas 1:32,749 a po polední části dnešního programu dokonce figuroval na čele.

Stejně jako včera měly i dnes v nejrychlejší trojici zastoupení všechny automobilky. Třetí pozici totiž s časem 1:32,789 obsadil jezdec „stříbrných šípů“ Lucas Auer. Dnes to byl právě Rakušan, kdo odkroužil nejvíce kol. Připsal si jich dohromady 147.

Nejrychlejším z nováčků, které jsme dnes mohli spatřit na závodním okruhu všechny, se vedlo nejlépe Joelu Erikssonovi. Švéd si připsal čas 1:32,810. Na páté příčce skončil dakší „zelenáč“ a to Philipp Eng, u jehož jména svítil na live timingu na konci dne čas 1:32,827.

Šestou pozici obsadil Paul Di Resta(1:33,023), sedmou Pascal Wehrlein(1:33,059), osmou Nico Müller(1:33,184), devátou Robin Frijns(1:33,246), který byl z trojice noviců nejpomalejší a na poslední desáté příčce se umístil Loic Duval. Francouzovo maximum mělo hodnotu 1:33,418.

To je ze závěrečných předsezonních testů vše. Nová sezona německého šampionátu cestovních vozů DTM startuje během prvního květnového víkendu právě na Hockenheimringu. První závody se uskuteční 5. a 6. května.

1 Comments

  1. Radek 13.4.2018

    Není se co divit. Je tu tolik proměnných. Opět bude zapotřebí zmáknout kvalifikaci. To bude alfa i omega k výsledku závodu. Držím palce.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *