LOADING

Type to search

V závěrečný den testů se na čele objevilo Audi

dusanczo 6 měsíci ago
Share

Dnes se na Hockenheimringu konal závěrečný den předsezonních testů DTM, během něhož vyjela na trať desítka jezdců. Zatímco BMW dnes nasadilo Tima Glocka, Joela Erikssona a Philippa Enga, v barvách Mercedesu dnes vyjeli na trať Lucas Auer spolu s Paulem Di Restou a Pascalem Wehrleinem a u Audi dostali příležitost Nico Müller, Robin Frijns, Loic Duval a René Rast.

A byl to právě obhájce titulu René Rast, který byl dnes nejrychlejší a po pondělím a středečním vítězství BMW, úterním triumfu Mercedesu se na závěr testů dostaly na první příčku také „čtyři spojené kruhy.“ Rastův čas měl hodnotu 1:32,459.

Tři desetiny ztratil na Rasta nejrychlejší vůz značky BMW Tima Glocka. Bývalý pilot Formule 1 zajel čas 1:32,749 a po polední části dnešního programu dokonce figuroval na čele.

Stejně jako včera měly i dnes v nejrychlejší trojici zastoupení všechny automobilky. Třetí pozici totiž s časem 1:32,789 obsadil jezdec „stříbrných šípů“ Lucas Auer. Dnes to byl právě Rakušan, kdo odkroužil nejvíce kol. Připsal si jich dohromady 147.

Nejrychlejším z nováčků, které jsme dnes mohli spatřit na závodním okruhu všechny, se vedlo nejlépe Joelu Erikssonovi. Švéd si připsal čas 1:32,810. Na páté příčce skončil dakší „zelenáč“ a to Philipp Eng, u jehož jména svítil na live timingu na konci dne čas 1:32,827.

Šestou pozici obsadil Paul Di Resta(1:33,023), sedmou Pascal Wehrlein(1:33,059), osmou Nico Müller(1:33,184), devátou Robin Frijns(1:33,246), který byl z trojice noviců nejpomalejší a na poslední desáté příčce se umístil Loic Duval. Francouzovo maximum mělo hodnotu 1:33,418.

To je ze závěrečných předsezonních testů vše. Nová sezona německého šampionátu cestovních vozů DTM startuje během prvního květnového víkendu právě na Hockenheimringu. První závody se uskuteční 5. a 6. května.

1 Comments

  1. Radek 13.4.2018

    Není se co divit. Je tu tolik proměnných. Opět bude zapotřebí zmáknout kvalifikaci. To bude alfa i omega k výsledku závodu. Držím palce.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *