LOADING

Type to search

Václav Brejla a jeho pódiový comeback v Mostě

admin 7 měsíci ago
Share

Václav Brejla, legenda českého pohárového závodění poslední dekády. Jeho jméno bylo až do posledního srpnového víkendu neodmyslitelně spjato s první a druhou generací Octavia Cupu. Na přelomu srpna a září se tento sympatický Pražan zapojil v Mostě při Czech Truck Prix i do bojů v současném Octavia Cupu, a zařadil se tak po boku Daniela Skalického na seznam jezdců, jenž se mohou pyšnit právě tímto zajímavým hattrickem.

Brejlův víkend v Mostě začal pátým místem v kvalifikaci, kde časem 2:04.794 položil základ k bodovému zisku za třetí a sedmé místo.

Jak on sám vidí své závodní počínáni v průběhu mosteckého víkendu a jak je spokojen s výsledky se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Dovolte, abych Vám pogratuloval ke skvělému třetímu místu ve druhém závodě. Jak těžké bylo po tak dlouhé závodní pauze usednout za volant závodního vozu a prokousat se až na pódium?

“Samozřejmě návrat po sedmi letech na závodní trať nebyl jednoduchý. Sice jsem byl před závodem testovat s Petrem Fulínem, ale testoval jsem na suché trati, takže na mokru jsem závodil asi po 10-ti letech. Také se jede úplně s jinými auty, co se techniky týče.”

“Závody jsem si užíval naplno a snažil jsem se po tak dlouhém půstu neudělat moc chyb, což se mi celkem podařilo a tím pádem jsem se umístil na 3. místě”

Jak na Vás působila atmosféra mosteckého podniku?

“Při celé mé závodní kariéře jsem měl mostecký okruh vždy nejraději, když se zároveň konaly i závody Tracků. Při těchto závodech je vždy velká návštěvnost diváků, což je pro závodníky úžasná atmosféra, která vás nutí dosáhnout co nejlepších výsledků.”

Co říkáte na výkony Tomáše Pekaře?

„Je vidět, že se Tomáš věnuje závodům naplno, proto tomu odpovídají i jeho výsledky. K tomu má ještě závodnický talent. Pro Octavia cup je rozhodně přínosem, že má tohoto závodníka. Závodníků s talentem a pílí je ale v Octavia cupu daleko více, jako například Petr Fulín junior nebo Michal Matějovský a další… “

Jak Vám sedí nová závodní Octavie, a řekl byste, že jste v Mostě došel až na limit vozu?

„Nová Octavia se mi líbí, jen mi schází sekvenční převodovka.V Mostě jsem na limit vozu určitě nedošel, jen si musím více osahat a potrénovat tuto Octávku, která je v tomto pro mě nová. “

Sezónu zakončí za pět týdnů dvojzávod na slavném Nurburgringu. Uvidíme Vás tam také, resp. jaké jsou výhledy na pokračování Vaší závodní kariéry?

“Na závod na Nurburgringu se chystám a zároveň těším. Co se týče mého dalšího závodění v Octavia Cupu zatím není nic jisté. Je mnoho okolností, které na to mají vliv.”

 

Děkuji a přeji mnoho štěstí!

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *