LOADING

Type to search

Ve druhém závodě vítězí Guerrieri

dusanczo 9 měsíci ago
Share

Ve druhém závodě víkendu na Nordschleife si pro vítězství dojel Esteban Guerrieri. Druhou pozici obsadil Pepe Oriola a na stupně vítězů vystoupil také Fréderic Vervisch.

Ve druhém závodě víkendu, do kterého první desítka druhé kvalifkace odstartovala v obráceném pořadí a ve kterém na nástrahy legendárního okruhu doplatila hned osmička závodníků, jsme byli svědky druhého letošního prvenství stáje Münnich Motorsport. Poté, co první letošní triumf tohoto týmu získal v prvním maďarském závodě Yann Ehrlacher, triumfoval ve druhém závodě na Nordschleife Esteban Guerrieri. Argentinec, který se vedení ujal po startu ze třetí příčky již v prvním kole, se stal již šestým letošním vítězem.

Pepe Oriola, který do závodu odstartoval z čelní pozice, dokončil závod se ztrátou jedné vteřiny na Guerrieriho na druhé příčce. Jezdec stáje Campos tak stejně jako Esteban Guerrieri vystoupil letos již podruhé na pódium.

Výborného výkonu dosáhl ve druhém závodě na Nordschleife Frederic Vervisch. Belgičan příjemně překvapil již v kvalifikaci, kde si zajistil druhou pozici pro start třetího závodu. Zazářit se mu ale podařilo již ve druhém klání, do jehož cíle dojel po startu z deváté příčky jako třetí a poté, co si ve čtvrtečním závodě připsal první letošní body, ukořistil nyní své premiérové pódium ve WTCR.

Třetí pozici si ovšem jezdec stáje Audi Sport Team Comtoyou zajistil až v závěru závodu, kdy se vypořádal s do té doby třetím Yvanem Mullerem. Zkušený Francouz se tak po triumfu v úvodním závodě podniku zahájil sobotní program čtvrtým místem.

Čtyřnásobný šampion WTCC se navíc musel v posledních metrech závodu obávat také o „bramborovou medaili“, na kterou si dělal zálusk další vůz Hyundai pilotovaný Norbertem Micheliszem. Maďar ale nakonec proťal cílovou pásku jako pátý.

Šestou pozici obsadil s nepatrnou ztrátou na Michelisze Yann Ehrlacher, sedmý skončil Jean-Karl Vernay a jako osmý projel cílem Gordon Shedden.

Své první letošní bodované umístění si připsal Nathanaël Berthon. Francouz hájící barvy stáje Comtoyou Racing dokončil závod na deváté pozici. Desáté místo a zisk jednoho bodu patřily Tomu Coronelovi.

Slovenský závodník Maťo Homola obsadil 15. pozici a na zápis do seznamu jezdců, kterým se již v letošním roce podařilo bodovat, si tak stále musí počkat. Homola byl ve druhém závodě poražen svým týmovým kolegou Aurélienem Comtem, který dojel do cíle s náskokem půl sekundy na Slováka jako čtrnáctý.

Jak již bylo zmíněno, závod se nepodařilo dokončit hned osmi pilotům. Mezi nimi byli John Filippi, také vítěz kvalifikace Thed Bjork, Fabrizio Giovanardi, Zsolt Szabo a do cíle závodu se opět nepodíval také Gabriele Tarquini, který havaroval po kontaktu s Gordonem Sheddenem. Tento incident budou sportovní komisaři vyšetřovat po skončení třetího závodu. Sheddenovi čtyři body tak jsou stále v ohrožení. Pro Tarwuiniho navíc tato kolize měla mnohem větší následky. Kvůli poškozením totiž nenastoupí ani do závěrečného podniku víkendu a z Nordschleife tak odjede s nulou. Již v úvodním kole skončil závod také pro Roba Huffa s Reném Rastem, který tak bohužel této příležitosti na dobrý výsledek využít nedokázal a stejně jako Tarquini ani on do třetího závodu nenastoupí. Do tohoto incidentu se přimotal rovněž Benjamin Lessennes a ani Belgičan do cíle nedojel.

Gabriele Tarquini zůstává i po druhém závodě víkendu se 118 body v čele šampionátu. Druhému Yvanu Mullerovi se jej ale již poařilo bodově vyrovnat. Třetí příčka patří Norbertu Micheliszovi(102 bodů). Čtvrtý je Yann Ehrlacher(91 bodů), pátý Rob Huff(82 bodů), šestý Thed Bjork(82 bodů), sedmý Esteban Guerrieri(72 bodů), osmý Jean-Karl Vernay(67 bodů), devátý Pepe Oriola(40 bodů) a nejlepší desítku uzavírá Mehdi Bennani. Maročan dosáhl stejného počtu bodů jako Oriola.

 

 

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *