LOADING

Type to search

Ve Škoda Octavia Cupu zůstávají největší favorité, série zároveň láká nová jména

richard 1 rokem ago
Share

Český okruhový seriál Škoda Octavia Cup zná první desítku přihlášených závodníků pro sezonu 2017. Přesto, že organizátoři očekávají alespoň dvojnásobný počet závodníků, z prozatímní listiny se dá tušit, že druhý ročník znovuzrozené značkové série bude stát za to. Špička startovního pole ve složení Pekař, Vorba a MacBeth zůstává.  Loňské favority vyzve řada nových jmen. Překvapit mohou i další jezdci, kteří mají zkušenosti s předchozí sezonou.

Podle celkové klasifikace předchozí sezony se bude největší pozornost točit kolem tria Tomáš Pekař, Michael Vorba a August MacBeth. Česko-americký triumvirát se skládá z jedněch z nejzkušenějších pilotů ve startovním poli a pokud si tito závodníci udrží svůj standard, bude těžké je porazit.

Mělnický závodník Tomáš Pekař ovládl poslední sezonu předchozí generace Octavia Cupu v roce 2011 a o korunu se popral i loni po návratu seriálu zpátky na scénu. Titul nakonec jezdec týmu Carpek Service po vyrovnaném boji s Maďarem Gáborem Timem nezískal o 6 bodů. O to větší motivaci má však Pekař letos.

Titul je mým cílem vždy a to je také důvod, proč si vybírám cupové závody. Nikomu to na rovince nejede rychleji, všichni mají stejnou techniku a také šance na titul. Nebojím se ale, že se za Gábora nenajde kvalitativní náhrada, možná překvapí i někdo z mladých jezdců,“ tvrdí Pekař

Kdo může Pekaře pokořit v honbě za titulem, je Michael Vorba. 29letý rodák z Vysokého Mýta předvedl neuvěřitelně vyrovnanou formu v průběhu celé sezony, která mu vynesla třetí místo v konečném hodnocení šampionátu. Z deseti závodů nechyběl na stupních vítězů hned devětkrát, nejhůře přitom dojel pátý. V úctyhodné bilanci chce Vorba ve spojení s týmem Action Racing Mania pokračovat i v sezoně 2017 a při nejlepším porazit největšího rivala z roku 2016.

„V sezoně 2016 jsem si užíval nejvíce souboje s Tomášem Pekařem, protože oba se dobře známe a víme, že se k sobě budeme za všech okolností chovat férově a naschvál se nezavřeme. Letos máme společně s týmem jasný cíl, dokončit první. Už není, na co se vymlouvat, tentokrát musí dobrý výsledek zkrátka přijít,“ cílevědomě hlásá Vorba

Pokračuje také závodník původem z kalifornského městečka Santa Cruz, jenž si začal teprve v loňské sezoně zvykat na evropský styl závodění. Augusta MacBetha zaujal český Škoda Octavia Cup natolik, že se jej nehodlá vzdát. Loni čtvrtý muž celkového pořadí hodiny sledoval záběry z kokpitu svých soupeřů, aby se v roce 2017 ještě zlepšil. Američan pojede za tým Automotoklub Most.

Silnější zastoupení budou mít v seriálu Škoda Octavia Cup polské barvy, které láka především nový podnik v Poznani. Adam Rzepecki vyjel ve Škoda Octavia Cupu celkovou pátou pozici. Vzhledem k tomu, že se nyní ve voze cítí jistější, rád by dopadl napodruhé lépe. Jeho týmovým kolegou nadále zůstane Tomasz Rzepecki. Bratrské duo změní týmové barvy a do nadcházející sezony vyrazí pod křídly Basenhurt A&T Racing Teamu

Kromě bratrů z Polska se na roštu nově objeví jejich krajan Maciej Laszkiewicz. Pětačtyřicetiletý závodník z Lodže se živí jako ekonom a zároveň podniká s technickými textiliemi a kompozitními materiály v automobilovém průmyslu. Laszkiewicz usedne za volant stáje Vekra Racing Team.

Na zkušenosti z předchozí sezóny bude ve Škoda Octavia Cupu navazovat Bohuš Šesták v barvách své stáje Šesták Racing Team Galanta. Slovenský jezdec loni sbíral první kilometry nejen v nové generaci octávií, ale také obecně v pohárových závodech. V roce velkých změn dojel Šesták trochu „symbolicky“ nejlépe šestý v prvním závodě na Red Bull Ringu a celkově zakončil sezónu na 10. příčce.

Řady zahraničních účastníků rozšíří Rakušan Keijo Keke Platzer. 24letý student Žurnalistiky a nových médií ve Vídni pracuje v oboru a jako svůj koníček rozvíjí závodní schopnosti. Posledních několik let provozoval karting na amatérské úrovni, z části závodili s vlastním týmem v rakouském šampionátu. V rakouském Suzuki Cupu skončil třetí v sezoně 2015 a loni jej vyhrál. Nejvíce se těší na domácí Red Bull Ring, kde jako dítě vstřebával první motoristické zážitky.

Další neokoukanou tváří Škoda Octavia Cupu je Radim Adámek. Rok 2017 pro něj bude velkou výzvou, a to nejen z toho důvodu, že poprvé okusí pohárové závodění, ale premiérově usedne rovněž za volant vozu s předním náhonem. Sezónu absolvuje v týmu Motor Sport Servis Horňák.

Petra Čížka čeká ještě mnohem větší učení, protože se připravuje na svou první kompletní sezónu v motorsportu vůbec. Do bojů se vrhne pod taktovkou Petra Fulína, který loni působil v seriálu jako odborný garant.

Taková je první desítka přihlášených do sezony 2017 Škoda Octavia Cupu. Talent, zkušenosti, dravé mládí, ale zároveň jména, která budou sbírat jedny z prvních zkušeností v okruhovém závodění. Paddock českého seriálu se neustále plní a my věříme, že již brzy vám přineseme pokračování v podobě další desítky startujících.

Foto: Škoda Octavia Cup

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *