LOADING

Type to search

Ve švýcarské kvalifikaci vybojoval premiérovou pole position Evans

dusanczo 9 měsíci ago
Share

Kvalifikaci na švýcarskou ePrix ovládl Mitch Evans. Pilot Jaguaru si připsal svou první pole position ve Formuli E. Druhý čas zajel André Lotterer a třetí skončil Sam Bird. Spokojen nemohl být Jean-Eric Vergne, který si připsal pouze 17. čas.

Do historicky první švýcarské ePrix v Curychu vyrazí z prvního místa pilot stáje Jaguar Mitch Evans. Novozélandan dokončil v superpole své kolo v čase 1:12,811 a získal první pole position ve Formuli E nejen pro sebe, ale také pro Jaguar.

Společně s Mitchem Evansem bude v první řadě startovního roštu stát André Lotterer. Němec hájící barvy týmu Techeetah zajel čas 1:12,948 a skončil na druhém místě. Na vítězného jezdce Jaguaru ztratil 137 tisícin sekundy.

Ze třetího místa odstartuje do závodu jezdec DS Virgin Racingu Sam Bird. Druhý muž průběžného pořadí, jenž ztrácí na vedoucího Jeana.Erica Vergneho 40 bodů, si připsal čas 1:13,022.

Za nejlepší trojicí se umístili piloti stáje Dragon Racing. Čtvrtý čas v hodnotě 1:13,096 si připsal Jerome D´Ambrosio a pátou příčku obsadil Belgičanův stájový kolega José María López, který zajel čas 1:13,927 a kvůli chybě v první zatáčce zaostal za svým stájovým kolegou o více než vteřinu. Argentincovi ale páté místo na startu patřit nebude. Do závodu totiž vyrazí až jako osmý kvůli penalizaci tří míst, nebot během žlutých vlajek v prvním volném tréninku nezpomalil dostatečně.

Šestou pozici obsadil úřadující šampion Lucas Di Grassi (1:13,042), sedmou domácí želízko v ohni Sébastien Buemi (1:13,061), osmou druhý pilot stáje Renault e.dams Nicolas Prost (1:13,084), devátou vítěz z Berlína Daniel Abt (1:13,107) a nejlepší desítku uzavřel pilot stáje Mahindra Felix Rosenqvist. Švéd si připsal čas 1:13,214.

Kvalifikace se nepodařila lídrovi šampionátu Jeanu-Ericu Vergnovi. Francouzův výkon totiž nestačil na více než na 17. pozici a v závodě jej tak nečeká snadná práce.

kompletní výsledky kvalifikace

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *