Type to search

Ve třetím závodě se prvního letošního triumfu dočkal Bjork

dusanczo 1 týdnem ago
Share

Víkend na Nordschleife uzavřel vítězně Thed Bjork. Spolu se Švédem skončili na pódiu Fréderic Vervisch, který obsadil druhou pozici a také Bjorkův stájový kolega Yvan Muller. Francouz skončil třetí.

Zatímco v prvním závodě víkendu musel sklonit hlavu před Yvanem Mullerem a ve druhém klání cíl nespatřil, třetí závod již proběhl v podání Theda Bjorka bez problémů a loňský šampion WTCC si tak dojel pro první letošní triumf.

Příjemné překvapení třetího podniku letošní sezony Fréderic Vervisch exceloval také na závěr víkendu. Belgičan totiž udržel svou startovní pozici a po třetím místě ve druhém závodě ukořistil ve třetí jízdě „stříbro“. Vítěz Bjork navíc neměl s Belgičanem snadné pořízení a v nájezdu do závěrečného okruhu dokonce proběhl mezi touto dvojicí boj o vedení, během něhož došlo dokonce i ke kontaktu. V cíli ztratil Vervisch na Švéda 793 tisícin sekundy.

Svého stájového kolegu Theda Bjorka a Fréderica Vervische doprovodil na pódium Yvan Muller. Francouzova ztráta na Bjorka činila již téměř devět sekund.

Na čtvrtém místě původně dokončil závod Esteban Guerrieri. Vítěz druhého závodu ovšem v úvodu podstoupil tvrdý souboj s Norbertem Micheliszem, během kterého poslal maďarského závodníka ven ze závodní dráhy. Za tento počin si Guerrieri od ředitelství závodu vysloužil trest 10 sekund a v konečné klasifikaci závodu se tak propadl na devátou příčku.

Čtvrtá pozice nakonec připadla původně pátému Benjaminu Lessennesovi. Teprve osmnáctiletý Belgičan tak znovu vylepšil své maximum ve WTCR a pokračuje v dobrých výkonech.

Spokojen se svým výkonem ve třetím závodě může být také Nathanaël Berthon. Poté, co se Francouzovi podařilo ve druhém závodě ukořistit první bodový zisk, obsadil ve třetím závodě pátou pozici a výrazně si tak během třetího podniku sezony vylepšil bodovou bilanci.

Na šesté příčce byl klasifikován Pepe Oriola, který si po druhé příčce ve druhém závodě připsal body také na závěr víkendu. Sedmý skončil Jean-Karl Vernay, osmý Mehdi Bennani, devátý již zmiňovaný Esteban Guerrieri a bod za desáté místo získal stejně jako ve druhém závodě Tom Coronel.

Maťo Homolova se tentokrát umístil na dvanácté příčce, přičemž na první body mu scházely zhruba čtyři sekundy. Slovenský závodník měl tentokrát vůči svému týmovému kolegovi Aurélienu Comtemu navrch. Francouz dovezl druhý vůz značky Peugeot do cíle na sedmnácté pozici.

Cíl závodu nespatřil Yann Ehrlacher, který měl na dosah čtvrtou příčku. V nájezdu do posledního kola byl ovšem nucen kvůli technickým potížím svůj vůz odstavit. Kromě synovce Yvana Mullera nedojeli do cíle také Gianni Morbidelli a Rob Huff spolu s Norbertem Micheliszem. Mezi britsko-maďarskou dvojicí došlo v posledním kole ke kolizi.

Vedení v šampionátu převzal po úvodních třech podnicích Yvan Muller. Francouz má na svém kontě 137 bodů a zdá se, že během své neplánované a patrně poslední sezony bude součástí souboje o titul. Na druhou pozici padá Gabriele Tarquini. Ital odjíždí z Německa s nulou a jeho ztráta na Mullera činí 19 bodů. Se šestibodovou ztrátou se za Tarquinim nachází Thed Bjork. Švéd díky triumfu ve třetím závodě povyskočil do první trojice průběžného pořadí. Čtvrtý je Norbert Michelisz(102 bodů), pátý Yann Ehrlacher(91 bodů), šestý Rob Huff(82 bodů), sedmý Esteban Guerrieri(74 bodů), osmý Jean-Karl Vernay(74 bodů), devátý Pepe Oriola(50 bodů) a nejlepší desítku uzavírá Mehdi Bennani(44 bodů). Jedenáctá příčka patří překvapení tohoto víkendu Frédericu Vervischovi(42 bodů), dvanáctá Danielu Nagyovi(36 bodů), třináctá Benjaminu Lessennesovi(36 bodů), čtrnáctá Gordonu Sheddeovi(26 bodů), patnáctá Jamesi Thompsonovi(19 bodů), šestnáctá Nathanaëlu Berthonovi(15 bodů), sedmnáctá Renému Rastovi(10 bodů), osmnáctá Tomu Coronelovi(7 bodů), devatenáctá Aurélienu Comtemu(6 bodů), dvacátá Zsoltu Davidu Szabovi(20 bodů) a jednadvacátá Johnu Filippimu(2 body). Bez bodů zůstávají Norbert Nagy, Maťo Homola, Fabrizio Giovanardi, Denis Dupont, Aurélirn Panis, Gianni Morbidelli, Attila Tassi a Kris Richard.

Do čela hodnocení týmů se posouvá stáj Yvana Mullera MRacing-YMR(261 bodů). BRC Racing Team zaznamenal pokles na druhé místo(227 bodů) a třetí pozici drží ALL-INKL.COM Münnich Motorsport(169 bodů). Čtvrtý je Sébastien Loeb Racing(137 bodů), pátý Audi Sport Leopard Lukoil Team(106 bodů), šestý Campos Racing(56 bodů), sedmý Boutsen Ginion Racing(51 bodů),osmý Audi Sport Team Comtoyou(42 bodů), devátý Comtoyou Racing(21 bodů), desátý Zengo Motorsort(7 bodů) a jedenáctý DG Sport Competition(6 bodů). Ze stálých týmů si body zatím nepřipsal pouze Team Mulsanne. Stáj závodící s vozy Alfa Romeo Giulietta se v letošním ročníku trápí.

Sezona WTCR pokračuje již příští týden v Nizozemsku na okruhu Zandvoort, kde se rovněž pojede dle netradičního harmonogramu. První závod víkendu uvidíme totiž v neděli a zbylé dva závody se uskuteční až v pondělí.