LOADING

Type to search

Vergne a Blomqivst nastoupí ve Fuji jako náhradníci

redlczo 10 měsíci ago
Share

Nadcházející podnik FIA WEC 2018/19 se koná 14. října v japonském Fuji a kryje se s letošním závěrečným podnikem šampionátu DTM na Hockenheimringu. Kvůli tomu hned dva závodníci z WEC nebudou moci nastoupit. Loica Duvala nahradí v kokpitu TDS Racing Jean-Éric Vergne, Augusta Farfuse u BMW pak Tom Blomqivst.

Duval jakožto tovární jezdec Audi nemůže vynechat letošní finále DTM, ale to není to poprvé, kdy taot situace nastala. Už předtím málem vynechal šestihodinovku ve Spa, kdy nakonec využil blízkosti Hockenheimu a jel DTM i WEC v ten samý víkend. To už si ale nemohl dovolit při testovacím dni v Le Mans, kterého se nezúčastnil.

Náhradníkem mu bude právě Vergne. Francouzský závodník je úřadující šampion ABB FIA Formule E a zároveň také členem vedoucí posádky v evropské sérii ELMS v barvách stáje G-Drive. Navíc i tam jezdí s prototypem LMP2 Oreca 07 Gibson, tedy tím samým jaký používá TDS Racing.

V ELMS tvoří posádku s Andreou Pizzitolem a Romanem Rusinovem a společně dokázali ovládnout závody v italské Monze, na Red Bull Ringu a na Silverstonu. Málem si připsali i vítězství v Le Mans v kategorii LMP2, ale posádka byla nakonec diskvalifikována.

Francouzský pilot se tak již potřetí letos objeví ve WEC. Po závodech ve Spa a Le Mans, kdy závodil za G-Drive, usedne do vozu TDS Racing s číslem 28 společně s Francoisem Perrodem a Matthieum Vaxivierem.

Kvůli DTM vynechá závod ve Fuji také Augusto Farfus, který závodí za BMW v obou sériích. Ve WEC ho v kokpitu #82 BMW M8 GTE ve třídě GTE Pro nahradí Tom Blomqvist a doplní tak Antonia Felixe da Costu. Stejná posádka jela také při úvodním podniku super sezóny ve Spa-Francorchamps.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *