LOADING

Type to search

Vergne a Lotterer testovali pro DS

dusanczo 8 měsíci ago
Share

Pro DS testovali na okruhu Calafat Jean-Eric Vergne společně s André Lottererem.

Společnost DS je již od druhé sezony Formule E partnerem britské stáje Virgin Racing, pro kterou vyvíjí také pohonné jednotky. S koncem aktuální čtvrté sezony by ale po třech letech mělo dojít k rozpadu tohoto britsko-francouzského spojení. Novou zákaznickou stájí DS se toitž s největší pravděpodobností stane čínský tým Techeetah.

Že je spojení nejlepšího týmu dosavadního průběhu sezony 2017-2018 a francouzského výrobce hotovou věcí, ukazuje také nasazení současných pilotů čínské stáje Jeana-Erica Vergneho a Andrého Lotterera v soukromém testu na okruhu Calafat, který byl na programu v úterý.

„Náš program ve Formuli E získává spád. Ačkoli budeme pokračovat v bojích o vítězství a o titulv sezoně 2017/2018, vývoj DS E-TENSE FE 19 jde rychle dopředu. Technické parametry, které jsme se rozhodli začlenit do návrhu našeho nového elektrického vozu Gen2, byly vyzkoušeny v prvních testech. Nyní startujeme s vývojem jiných částí. Proto potřebujeme zkušené a rychlé jezdce a kdo je lepší než ten, který vede šampionát? Jejich zpětná vazba je pozitivní. Potvrzují, že jdeme správným směrem,“ uvedl ředitel DS Virgin Performance Xavier Mestelan Pinon.

„Bylo skvělé vyzkoušet si DS E-TENSE FE 19. Jsem vděčný za příležitost. Ve Formuli E strávíme ve voze pouze omezenou dobu, čili každá příležitost strávit nějaký čas na trati je velmi cenná. Jako zákaznický tým nemáme vlastní Gen2 vůz, takže když jsme dostali příležitost jej vyzkoušet, nemohli jsme říct ne,“ řekl Jean-Eric Vergne, který je ve čtvrté sezoně velmi blízko k zisku mistrovskéhop titulu. Ten si může zajistit dokonce již o víkendu, kdy Formule E zavítá do Curychu.

Pozitivně hodnotil test také Francouzův stájový kolega André Lotterer: „E-TENSE FE 19 je na řízení fantastické, nemůžu se dočkat, až v něm strávím více času. Má více přilnavosti, výkonu a bude zajímavé vidět, jaký bude rozdíl v čase na jedno kolo. Očekáváme, že značný. Chtěl bych poděkovat společnosti DS Performance za příležitost řídit vůz Gen2,“ prohlásil Němec.

K oficiálnímu potvrzení partnerství mezi DS a Techeetah by mělo dojít během závěrečného podniku sezony 2017-2018, ktrý se uskuteční 14.-15. června v New Yorku. Novým dodavatelem pohonných jednotek stáje Virgin Racing by se mohlo stát Audi.

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *