Type to search

Víkendový přehled: Finále DTM a F3, WEC ve Fuji či MotoGP v Motegi

richard 2 měsíci ago
Share

Nadcházející víkend napíše poslední řádky letošní sezony německého seriálu cestovních vozů DTM, na Hockenheimu panuje vždy skvělá atmosféra. Kdo získal titul letošního šampióna? Atraktivní bude jistě i závěr evropské Formule 3. Mistrovství světa vytrvalostních závodů WEC zavítá na japonské Fuji. Pokračuje rovněž MotoGP a WTCC

WEC 6h Fuji

Mistrovství světa vytrvalostních závodů se přesouvá do Asie, sedmý závod šampionátu ve Fuji odstartuje dvojblok podniků na Dálném východě.

Předchozí vytrvalostní klání v Austino vyhrálo Porsche s posádkou Earl Bamber, Brendon Hartley a Timo Bernhard. O jejich prvenství před stájovými kolegy Nickem Tandym, André Lottererem a Neelem Janim rozhodla týmová strategie. Trojice prototypu 919 Hybrid zaznamenala čtvrté vítězství v řadě a navýšila náskok na čele šampionátu na 51 bodů před Kazukim Nakadžimou a Anthonym Davidsonem z Toyoty. Japonská automobilka se postarala o atraktivní průběh závodu, když oba její vozy byly v první polovině šestihodinové jízdy schopné bojovat o první dvě pozice. Dlouhodobé tempo a odlišná strategie však v cíli rozhodly o konečné třetí a čtvrté pozici.

Finále DTM na Hockenheimu

Německý šampionát cestovních vozů čeká velkolepé finále letošního roku, které se odehraje na domácí půdě série v Hockenheimu.

Předposlední podnik německého šampionátu cestovních vozů DTM na Red Bull Ringu opanovalo Audi, když v první i druhé jízdě obsadili jezdci značky se čtyřmi kruhy ve znaku všechny pódiová pozice. Ingolstadtská značka má nejlepší postavení jak v týmové klasifikaci, tak rovněž z pohledu svých jezdců v boji o celkové vítězství.

Mattias Ekström navýšil po rakouském podniku svůj náskok v průběžném pořadí z devíti na 21 bodů, celkem má na kontě 172 bodů a jako jediný z kandidátů na titul může získat korunu již v sobotu po prvním závodě na Hockenheimringu. Z 18 závodníků se však může stát šampiónem stále ještě 6 jezdců. Kromě Ekströma také jeho značkoví kolegové René Rast (151), Jamie Green (137) či Mike Rockenfeller (134), nejlepší závodník BMW Marco Wittmann má rovněž 134 bodů a šestý muž průběžného pořadí Lucas Auer z Mercedesu zaostává o další 3 body. Jak to celé dopadne se můžeme dozvědět již v sobotu, úvodní závod startuje ve 14:48

Závěr sezony FIA Formule 3

Součástí doprovodného programu bude na Hockenheimu rovněž evropský šampionát FIA Formule 3, v němž dosavadních 27 závodů také nerozhodlo o šampiónovi letošní sezony. Na Red Bull Ringu mohl jeden podnik před koncem celkově vyhrát Lando Norris, jenže 17letý pilot Carlinu v poslední jízdě víkendu havaroval a situaci tak nechal otevřenou. Brit se nachází doslova v „královské“ pozici, v průběhu tří závodů mu stačí posbírat jen 3 body.

MotoGP v Motegi

Mistrovství světa silničních motocyklů čeká závodní víkend v japonském Motegi, vypsaný jako patnáctý podnik letošní sezony.

Předchozí Velkou cenu Aragonie vyhrál Marq Márquez po startu z páté pozice. Španěl se tak osamostatnil na čele průběžného pořadí, když předtím měl s Andreou Doviziosem shodný počet bodů. Vzhledem k tomu, že Márquezův největší rival skončil na trati Motorland Aragon až jako sedmý, vede nyní Španěl o 16 bodů. Karel Abraham ani Jakub Kornfeil sice na body nedosáhli, ale pozitivní zprávou pro české fandy může být prodloužení kontraktu v Moto3, který Kornfeil podepsal. 24letý závodník zůstane u týmu Prüstel GP, ale z Peugeotu přesedne na motocykl KTM.

WTCC v Ninq-po

Po dlouhé třináctitýdenní přestávce pokračuje mistrovství světa cestovních vozů. Seriál pokračuje na čínském okruhu Ning-po International Circuit.

V polovině července na argentinském Termas de Rio Hondo vyhrál kvalifikaci Nicky Catsburg, ale poté již Volvo štěstěna opustila. Zvítězili Yann Ehrlacher a Norbert Michelisz. Pátým a druhým místem navýšil vedení v šampionátu Tiago Monteiro v barvách Hondy na 12 bodů před Thedem Björkem z Volva.