LOADING

Type to search

Share

Nadcházející víkend sice bude na účast českých reprezentantů o něco chudší, i tak se ale najde několik příležitostí, kdy budeme moci držet palce domácím závodníkům a to ETRC na Nürburgringu, Drexler Formel Cup v Mugellu nebo Evropský motokárový šampionát FIA v Le Mans.

Buggyra míří do Německa

Během uplynulého víkendu budil Nürburgring pozornost českých fanoušků díky startu Milana Kodídka v závodě VLN Series. A sledovanou u nás tato destinace bude také během víkendu nadcházejícího. Pokračovat zde totiž bude snažení české stáje Buggyra o zisk prvního triumfu v letošní sezoně ETRC.

Po úvodních třech podnicích patří partě z Roudnice nad Labem v týmovém hodnocení 3. příčka, kterou drží se ziskem 145 bodů. Před ní se nacházejí pouze vedoucí stáj Die Bullen Von Iveco Magirus (268 bodů) a druhý Löwen Power (188 bodů).

V hodnocení jezdců pak patří Adamu Lackovi 4. pozice (90 bodů) za vedoucím Jochenem Hahnem (144 bodů), druhou Steffi Halm (103 bodů) a třetím Norbertem Kissem (95 bodů). Druhý jezdec Buggyry Oly Janes drží s 15 body 12. místo.

V rámci Grammer Cupu ovšem Britovi patří první příčka, když vede se 144 body před druhým Luisem Recuencem (130 bodů) a třetím Jamiem Andersonem (109 bodů).

Na území našich východních sousedů ale nebudou Českou republiku o víkendu reprezentovat pouze Buggyra a Adam Lacko, ale rovněž Frankie Vojtíšek. Ten tradičně usedne za volant MANu Czech Truck Racing Teamu a připíše si první letošní start v šampionátu.

Dva Češi také v Mugellu

Dvojici českých závodníků ovšem neuvidíme v akci pouze během podniku ETRC na Nürburgringu, rovněž v italském Mugellu. Zde je totiž na programu čtvrtý podnik letošní sezony Drexler Formel Cupu, kde se rakouská série opět představí společně s Italskou TOPJET F2000 Trophy.

V 26členné startovní listině se objeví i jména Toma Beckhäusera (F3) a Matěje Kácovského (Formule Renault 2.0). Zatímco první jmenovaný se momentálně nachází v průběžném pořadí své třídy na 6. místě se 62 body, Kácovskému patří v hodnocení Formule Renault 2.0 s 63,5 body 4. pozice.

Ve třídě F3 zatím suverénně kraluje Sandro Zeller (193 bodů) před druhým Antoinem Bottirolim (114 bodů) a třetím Andreou Colou (110 bodů).

V F3 Trophy se nachází na čele Florian Münger (86,5 bodů), jehož následují druhý Luca Iannaccone (67 bodů) a třetí Ralph Pütz (57 bodů).

V rámci hodnocení Formule Renault 2.0 patří vedoucí příčka Nicu Gruberovi (100 bodů). Na druhém místě se nachází Norbert Groer (79 bodů) a na třetím Simon Stoller (68 bodů).

Ve F4 se o první pozici dělí Stefan Fürtbauer se Sebastianem Freymuthem (25 bodů). Třetí příčku zase drží s 18 body Andrew Barron a Marius Morosan.

Čepil s Knoppem v Le Mans

Na své si ovšem přijde český fanoušek i na motokárové scéně. Ve francouzském Le Mans totiž bude opět po měsíční pauze pokračovat letošní sezona FIA Karting European Championship, kterou čeká čtvrté dějství.

V akci se tentokrát ukážou kategorie OK a OK-Junior, přičemž v obou z nich bude mít Česko své želízko v ohni. Ve startovní listině třídy OK se totiž objeví Josef Knopp a v OK-Junior pak bude startovat Igor Čepil.

Zatímco Knoppovi se zatím žádný bod v letošní sezoně získat nepodařilo a v průběžném pořadí své kategorie mu patří 67. místo, Čepil má v OK-Junior na svém kontě 3 body a figuruje na 26. pozici.

V šampionátu třídy OK se na čele nachází Dexter Patterson (81 bodů) před druhým Lorenzem Travisanuttem (77 bodů) a třetím Gabrielem Minim (63 bodů). V OK-Junior pak vede Marcus Amand (68 bodů), jehož následují druhý Thomas Ten Brinke (58 bodů) a třetí Tuukka Taponen (49 bodů).

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..