LOADING

Type to search

GT

Vitalij Petrov míří do Blancpain GT Series

milan 11 měsíci ago
Share

Bývalý pilot šampionátu formule 1 Vitalij Petrov si v letošním roce odbude premiéru v Blancpain GT Series, a to v Endurance Cupu. Ruský jezdec, který má na svém kontě sedmapadesát startů ve formuli 1, rozšíří řady týmu SMP Racing a usedne do speciálu Mercedes-AMG GT3. Tým SMP Racing nasadí v letošním roce do Blancpain GT Series celkem čtyři vozy. Ruská posádka však pojede pod licencí týmu AKKA-ASP.

Vitalij Petrov bude leaderem posádky, kterou bude tvořit s krajany Denisem Bulatovem a Michaelem Meadowsem. „Jsem velmi šťastný! V letošním roce pojedu vytrvalostní závody, takže si hodně zajezdím, a to potřebuji. Děkuji celému týmu za tuto příležitost. Tento šampionát slibuje, že to bude hodně zábavná a napínavá sezóna,“ uvedl Petrov na svém facebookovém profilu.

Tým AKKA-ASP se zúčastní oficiálních testů, které proběhnou 13. a 14. března na okruhu Paul Ricard. Sezóna Endurance Cupu odstartuje prvním závodem o víkendu 20. až 22. dubna v Monze.

Tags:

1 Comments

  1. Josefus 9.3.2018

    V jiném než ruském týmu by se dnes již těžko uplatnil. Tak dobrý nikdy nebyl. Jeho jediným štěstím je, že je občanem ropné mocnosti, která prostřednicvím politicko-komerčních konexí pseudovlastenecky pdporuje vše ruské a postsovětské.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *