LOADING

Type to search

Tags:

Volkswagen představil válečné barvy pro sezónu 2018

admin 1 rokem ago
Share

Stále oblíbenější motoristická výstava Essen Motor Show je každoročně svědkem desítek závodních premiér a novinek. Jednou takovou bylo i představení nových barev pro vítězný vůz aktuálně skončeného ročníku série TCR International Golf GTI TCR.

Ten bude poněkud netradičně oděn do výrazných červených barev, které známe z minulosti spíše od Alfy.

Šéf týmu Volkswagen Motorsport, Sven Smeets k tomu řekl: “Nový vzhled pro Golf GTI TCR vzešel z úzké spolupráce mezi našim závodním týmem a společností Volkswagen design. Toto nové zbarvení má ještě více zdůraznit podobnost mezi běžným produkčním modelem a našim závodním vozem. Vždyť samotný motor vychází přímo ze sériové produkce a jeho přestavba si vyžaduje naprosté minimum úprav.”

Golf GTI TCR dokázal v roce 2017 zaznamenat celou řadu sportovních úspěchů. Francouz Jean-Karl Vernay dokázal s tímto vozem ovládnout hodnocení jezdců v TCR International, kde se Golf radoval také ze zisku triumfu v hodnocení kategorie značek.

Mezi další velké úspěchy VW pak za loňský rok patří také vítězství Kantadheeo Kusiriho (vítěz TCR Asia) a výkony Francisca Abreu, jež se díky skvělým výsledkům stal vítězem TCR Španělsko.

VW Golf patří jednoznačně k nejhezčím vozům současného TCR. To zda zůstane v roce 2018 také nejrychlejší, tak na to si musíme pár týdnů počkat.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *