LOADING

Type to search

Vrátí se McLaren do Le Mans s GTE?

redlczo 8 měsíci ago
Share

Poslední dobou se na poli vytrvalostních závodů hovořilo o novém zájemci o vstup do řad GTE. Spekulace ovšem nikam nevedly a až nyní se zdá, že tou tajemnou automobilkou, která by mohla chtít okusit nástrahy Daytony či Le Mans, bude McLaren.

Do ženevského autosalonu, kde McLaren hodlá oficiální představit nový přírůstek s názvem McLaren Senna, zbývá už jen pár dní. A to by mohla být perfektní příležitost pro britského výrobce sportovních vozů odhalit také variantu pro kategorii GTE.

Vypadá to, že McLaren ovšem nemá jen zájem připravit vůz, ale zvažuje i vstup do šampionátu WEC s továrním týmem. Ve hře je i možný program v rámci amerického IMSA WeatherTech SportsCar Championship. To by i vysvětlovalo časté cesty zástupců McLarenu do zámoří, kteří tedy řeší více věcí než jen Fernanda Alonsa.

McLaren by se tak mohl již od sezóny 2019/20 postavit na startovní rošt po boku dalších velkých značek jako Aston Martin, BMW, Corvette, Ferrari, Ford či Porsche. Zajímavým prospektem je i comeback do Le Mans, kde se McLaren objevil naposledy před dvaceti lety v roce 1998.

Více se dozvíme v úterý dopoledne, kdy je na 10:45 nachystaná tisková konference. Na ní McLaren chystá výše zmíněné představení vozu McLaren Senna a kromě toho je na programu i jedno speciální překvapení. Dočkáme se tedy představení programu GTE? Uvidíme.

Tags:

1 Comments

  1. MTR 5.3.2018

    auto se mi vůbec nelíbí,ale rád by jsem viděl tovární tým v IMSA a WEC.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *