LOADING

Type to search

Vydařená ale i smolná premiéra Jáchyma Galáše v TCR Eastern Europe

Share

Se smíšenými pocity opouštěl maďarský Hungaroring Jáchym Galáš. Jeho Volkswagen Golf GTi TCR byl po nehodě ve druhé jízdě hodně pomuchlaný, ale útěchou mu může být kvalitní výsledek z první jízdy, kdy dojel třetí.

Víkend nezačal pro sedmnáctiletého jezdce ideálně. „Předepsané pneumatiky jsme neměli možnost koupit dopředu, protože prostě nebyly. V prvním tréninku jsme odjeli jen pár kol a ten druhý byl kvůli přeplněnému startovnímu poli sedmatřiceti vozů dvakrát zastavený červenými vlajkami. Jáchym šel téměř bez přípravy do kvalifikace, kde nám zachybovala časomíra v autě a v nejrychlejším čase zajel do boxů. I přesto to nebylo špatné,“ hodnotil čtvrté místo v rámci TCR Eastern Europe powered by ESET otec Milan Galáš.

Mechanici týmu GT2 Motorsport se rozhodli, že vůz přes noc překopají. Dělalo se až do druhé hodiny ranní. A nezůstal kámen na kameni. Snaha týmu se ale vyplatila. V prvním závodě bojoval Jáchym Galáš o druhé místo s Milovanem Vesničem. Ten mu sice nakonec poodjel, ale i tak z toho bylo skvělé třetí místo a pohár za nejlepšího juniora. „Nejvíce si cením toho, že jsem se dokázal posunout v celém startovním poli o deset míst. Je to skvělý výsledek a všem v týmu děkuji. Bohužel ve druhé jízdě mi to nevyšlo. Nepovedl se mi start a jezdci zezadu mě nabrali,“ řekl Jáchym, který v prvním závodě vybojoval v sedma-třicetičlenném poli TCR Europe 21. pozici.

Dalším podnikem pokračuje TCR Eastern Europe powered by ESET o víkendu 18. a 19. května na Red Bull Ringu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..