LOADING

Type to search

Wars Pilot Team veze z Hungaroringu další vítězství

richard 10 měsíci ago
Share

Mosteckou stáj Wars Pilot Team prověřil v rámci Carbonia Cupu další náročný okruh, v rámci předposledního podniku sezony zavítal mezinárodní okruhový seriál na Hungaroring. Petr Morávek získal s vozem Škoda Octavia DTM ve třídě A2 již sedmé vítězství v letošní sezoně.

Předzávodní slova již jistého vítěze své kategorie Petra Morávka se nedaleko Budapešti naplnila. Jezdci z Mostu technické tratě sedí, což předvedl letos na Pannoniaringu, kde dokázal být konkurentem rychlejším vozům. Morávek měl poblíž maďarské metropole nového soupeře, jeho divizi do dvou litrů doplnila slovenská legenda a matador Julo Konček s Vauxhallem Vectra STC, který nedávno vyhrál jeden ze závodů zóny střední Evropy FIA CEZ na Slovakiaringu.

Petr Morávek nechal v závodě na Hungaroringu Končeka za svými zády, kategorii A2 vyhrál a na náročném okruhu navíc v absolutním hodnocení skončil za Milanem Valáškem se silnější Ginettou G50.

„Ze závodu na Hungaroringu mám velkou radost. Všechno vyšlo a to i přes lehké zdravotní potíže, které mne provázely. Určitě si nejvíce vážím dokončení závodu před Julem Končekem a zároveň, že se mi poměrně dlouhou dobu dařilo držet krok s rychlejší Ginettou. Opět mi trať sedla. Postupně jsem zrychloval a stlačení času k hranici dvou minut a tří sekund považuji také za úspěch. Uvidíme, jak to celé ještě dopadne, myšlenkami se začnu soustředit na závěrečný závod v Mostě,“ zhodnotil svůj výkon z Hungaroringu Petr Morávek.

Petr Morávek získal v Maďarsku další zlatý pohár

„Petr Morávek byl na Hungaroringu poprvé a zatímco Julo Konček patří ke stálicím dvoulitrové středoevropské scény, dokázal ho porazit v kvalifikaci i v závodě. K tomu dojel Petr těsně za nejrychlejším vláčkem vozů se silnou Ginettou, Valášek je také hodně silný závodník. Jak pilot, tak i vůz se ukázaly v nejlepším světle, Petr předvedl parádní výkon, když porazil zkušenější jezdce. Technika byla opět perfektně připravena, za což patří dík celému týmu. Všichni kluci dlouhou cestu zvládli, z Budapešti přijeli zpátky kolem čtvrté hodiny ranní, chvíli se vyspali a pak museli znovu rychle každý do své práce,“ říká šéf týmu Jiří Stránský.

Petr Morávek má v absolutní klasifikaci slušně našlápnuto, a o tom, zda-li vyhraje po své třídě A2 rovněž celkově skupinu A nebo rovnou i celý seriál, rozhodne závěrečný podnik Carbonia Cupu v Mostě v neděli 15. října. Severočeský okruh bude zároveň domácí zastávkou týmu Wars Pilot Team.

Úspěšná sestava Wars Pilot Team na Hungaroringu

Foto: Carbonia Cup/ Wars Pilot Team

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *