WTCC: Double Hondy a premiérové vítězství Ehrlachera

Šestým podnikem zavítalo Mistrovství světa cestovních vozů na argentinský okruh Termas de Rio Hondo. Po kvalifikaci, kterou vyhrál Nicky Catsburg, Volvo štěstěna opustila. Do vedení šampionátu se posunul Tiago Monteiro a Honda.

Úvodní závod, ve kterém se točí prvních deset jezdců na startovním roštu, překvapivě vyhrál francouzský jezdec Yann Ehrlacher s Ladou Vesta. Ehrlacher si i přes nezkušenosti a vůbec první start na zdejším okruhu pohlídal všechny soupeře za sebou a v průběhu jedenáctikolového závodu se před něj dostal pouze Tom Chilton.

Chilton však dle sportovních komisařů svůj manévr přehnal, když si škrtl o Ehrlachera a dostal ke svému času penalizaci 5 sekund. Ta jej stála nejen vítězství, ale propad v pořadí první jízdy až na čtvrté místo. S Ehrlacherem vystoupali na stupně vítězů druhý Mehdi Bennani (Citroën) a Esteban Guerrieri (Chevrolet). Ze závodu odstoupili Nicky Catsburg, defekt pneumatiky, tak i domácí jezdec Volva Nestor Girolami.

A na růžích neměli jezdci Volva ustláno ani v hlavním závodě, do kterého z prvního místa startoval Catsburg. I tentokrát jej zradila přední levá pneumatika, což znamenalo konec všem nadějím. Do čela se tak posunula dvojice Hondy v pořadí Norbert Michelisz, Tiago Monteiro. Čest Volva zachránil Thed Bjork, který dokončil na třetím místě.

 

Jeden komentář.

  1. A. Novák

    Girolami na domácí půdě předvedl dost nevýrazný výkon. Že ho zastíní Guerrieri se starým, navíc netovárně vyvíjeným Chevroletem Cruze, bych nečekal.

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.