LOADING

Type to search

WTCR: Audi vsadí na čtveřici Vernay, Shedden, Vervisch a Langeveld

Share

Audi oznámilo jezdeckou sestavu pro novou sezonu WTCR. Zatímco u Leopard Teamu WRT budou i nadále pokračovat Jean-Karl Vernay s Gordonem Sheddenem, jezdeckou dvojici u stáje Comtoyou utvoří Fréderic Vervisch a nováček Niels Langeveld.

Po Hyundai, Lynk & Co, Alfě Romeo a Volkswagenu se mezi značky, které již kompletně odtajnily jezdecké složení pro nadcházející sezonu WTCR, zařadilo také Audi.

Automobilka z Ingolstadtu měla loni ve startovní listině nejpočetnější zastoupení, když nasadila hned šestici svých vozů. V letošní sezoně ovšem vejde v platnost limit čtyř vozů na jednu automobilku a „čtyři spojené kruhy“ tak budou nuceni nasadit o dvě auta méně.

U stáje Audi Sport Leopard Team WRT, jejíž oficiální název doznal po odchodu sponzora Lukolil drobných změn, zůstane jezdecké složení stejné jako v roce 2018. Barvy lucemburského týmu budou znovu hájit pátý muž loňské sezony Jean-Karl Vernay společně s trojnásobným šampionem BTCC Gordonem Sheddenem.

Sestava stáje Comtoyou, která v loňské sezoně nasadila hned čtveřici vozů, již ale stejná nezůstane. Pro belgickou formaci bude sice i nadále závodit Frédéric Vervisch, po jeho boku se ovšem v letošní sezoně představí nová tvář Niels Langeveld.

Nizozemec závodil s vozem Audi již loni v šampionátu TCR Germany, kde obsadil třetí příčku. V dosavadní kariéře 30letého pilota ovšem najdeme na scéně závodů cestovních vozů také další úspěchy. Mezi ně patří například úspěchy za volantem Renaultu Clio, když roku 2012 ovládl nizozemský a v sezoně 2015 zase beneluxský šampionát závodů těchto vozů. Ze zisku mistrovského primátu se ale radoval mimo jiné také roku 2016 v Seat Leon Eurocupu.

„Rozhodli jsme se, že do sestavy Audi Sportu zařadíme úspěšného jezdce z našeho zákaznického závodního programu. Niels Langeveld podával během posledních dvou let v ADAC TCR Germany konzistentně dobré výkony a ohromil nás,“ vyjádřil se k Langeveldovu angažování šéf zákaznického závodění Audi Chris Reinke.

Langeveld ovšem nebude jediným účastníkem loňského ročníku německého šampionátu TCR, kterého budeme v roce 2019 vídat v závodech WTCR. Na světové scéně se totiž představí také Benjamin Leuchter, jenž byl minulý týden potvrzen jako čtvrtý jezdec Sébastien Loeb Racingu. Němec tak v sestavě týmu rallyové legendy doplní Roba Huffa, Mehdiho Bennaniho a také dvojnásobného rallycrossového světového šampiona Johanna Kristofferssona.

Potvrzení jezdeckého složení Audi pro sezonu 2019 zároveň znamená, že s ingolstadtskou značkou již nebudou ve WTCR pokračovat Denis Dupont, Aurélien Panis a Nathanaël Berthon, kteří barvy stáje Comtoyou hájili společně s Frédéricem Vervischem v loňském roce.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..