LOADING

Type to search

WTCR by mohlo od roku 2020 závodit v Aragonu

Share

Šampionát WTCR by se mohl od roku 2020 představit na španělské trati Motorland Aragon. Okruh se snaží dospět k dohodě s promotérem série.

Světový pohár cestovních vozů WTCR čeká v letošní sezoně premiéra v Malajsii na okruhu Sepang, který 15. prosince přivítá společně s podnikem motocyklového vytrvalostního šampionátu FIM EWC finále letošní sezony. Nová destinace by se pak v kalendáři série mohla objevit také v roce 2020, kdy by WTCR mohlo debutovat ve Španělsku na okruhu Motorland Aragon.

Závodní trať je známá zejména díky pořádání podniku Mistrovství světa silničních motocyklů, kde šampionát závodí každoročně od roku 2010. Podle španělského plátku La Comarca by však pořadatelé za účelem zlepšení pověsti rádi přivedli na okruh další sérii, který přitahuje pozornost.

Volba měla padnout na WTCR a představitelé okruhu mají nyní usilovat o dohodu s promotérskou společností šampionátu Eurosport Events ohledně pořádání závodu od roku 2020, která by měla být pětiletá. Ambice na pořádání podniku WTCR měl navíc Motorland Aragon mít původně již pro letošní sezonu.

Světová scéna závodů cestovních vozů závodila ve Španělsku naposledy roku 2015, kdy byl součástí premiérového ročníku šampionátu TCR International Series podnik na okruhu Ricarda Torma ve Valencii. V letech 2005-2012 se na této trati představilo také WTCC.

Ačkoli v letošním kalendáři zatím španělské klání nefiguruje, WTCR přesto na Pyrenejský ostrov zavítá a to již na konci tohoto měsíce. Nestane se tak ovšem za účelem závodění, nýbrž předsezonního testování, které bude 28.-29. března hostit okruh v Barceloně.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..