LOADING

Type to search

WTCR: Ma doplní u Teamu Mulsanne Ceccona

Share

Druhým jezdcem Teamu Mulsanne bude v letošní sezoně WTCR Ma Qing Hua. Číňan tak doplní v sestavě stáje Kevina Ceccona.

Týden poté, co Team Mulsanne oznámil pokračování spolupráce s Kevinem Cecconem, potvrdila italská stáj pro nadcházející ročník WTCR také druhého jezdce. S Alfou Romeo bude kromě 25letého rodáka z Clusone letos závodit rovněž Ma Qing Hua.

Čínský závodník již za sebou zkušenost s vozem má, když jej loni v prosinci otestoval ve Vallelunze. Testování se kromě něj a jeho nového týmového kolegy Ceccona zúčastnili také Tom Coronel a Jono Lester, kteří byli se druhou závodní sedačkou u Teamu Mulsanne rovněž spojováni.

„Alfu Romeo Giulietta TCR od Romeo Ferraris jsem řídil již v minulé sezoně a pocit byl od začátku dobrý. Myslím, že to má velký potenciál a tým přes zimu tvrdě pracoval na zlepšení vozu, aby byl konkurenceschopný od začátku šampionátu WTCR,“ uvedla nová posila stáje.

Podle operační ředitelky Teamu Mulsanne Michely Cerruti budou Maovi zkušenosti velkou pomocí pro vývojový program.

„Znám Maa díky jeho kariéře, ale v loňské sezoně jsme také měli šanci vidět jeho rychlost a talent na závodní dráze. Za volantem naší Alfy Romeo Giulietta TCR potvrdil svůj potenciál jak pro závody, tak pro testy,“ uvedla bývalá závodnice.

Ma Qing Hua se v loňské sezoně WTCR představil celkem ve třech podnicích a to v barvách stáje Boutsen Ginion Racing. Na světové scéně závodů cestovních vozů se ale Číňan může pochlubit také staršími zkušenostmi. V minulosti jsme jej totiž mohli vídat také ve WTCC, kde si dokonce v období 2014-2015 připsal jako pilot továrního týmu Citroën dvě prvenství.

Kromě účinkování ve WTCR jsme loni mohli Maa vidět například také ve světovém rallycrossovém šampionátu, kde absolvoval jeden podnik, nebo ve Formuli E. V elektrické sérii se Číňan představil ve dvojici ePrix za volantem vozu stáje NIO, kde zároveň působil jako rezervní pilot. Tuto roli bude Ma u britskeho týmu zastávat také během aktuálního ročníku.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..