LOADING

Type to search

WTCR: Ma se v Makau vrátí k Boutsen Ginion Racingu

dusanczo 8 měsíci ago
Share

Ma Qing Hua se po absenci v Suzuce vrátí v Makau do WTCR. Číňan nastoupí ve finálovém podniku letošní sezony opět za tým Boutsen Ginion Racing.

V předposledním podniku letošní sezony WTCR, který se uskutečnil na okruhu v Suzuce, doplnil Toma Coronela v sestavě stáje Boutsen Ginion Racing Tiago Monteiro. Portugalský závodník, který figuroval mimo hru od loňského srpna po nehodě při testu v Barceloně, tak absolvoval v „zemi vycházejícího slunce“ svůj první podnik po dlouhých 15 měsících.

Již před jeho startem ale Monteiro avizoval, že na základě doporučení lékařů nastoupí pouze v Japonsku a již nikoli v Makau, v jehož ulicích se odehraje finále sezony. V posledním letošním podniku se tak ke stáji Boutsen Ginion Racing vrátí Ma Qing Hua, který v barvách belgické stáje nastoupil již ve dvojici domácích podniků v Nigbo a ve Wuhanu.

„Jsem velice šťastný, že se vrátím do WTCR a budu znovu závodit s Hondou Civic. Boutsen Ginion Racing je silný tým a když jsem závodil v Číně, cítil jsem se (zde) vítaný. Absolvování tohoto seznamovacího období mi pomůže získat v Makau rychlost mnohem rychleji, stejně tak fakt, že je to první trať, kde již mám dřívější zkušenosti. Společně už chceme skončit v nejlepší desítce, takže cílem je mít silný víkend a pokračovat v pokroku, který jsme ukázali v Nigbo a ve Wuhanu,“ říká čínský závodník.

Ma, jenž počínaje kláním v Nigbo nahradil u Boutsen Ginion Racingu Benjamina Lessennese, doposud nasbíral sedm bodů. Tento bodový zisk 30letý závodník zaznamenal ve třetím wuhanském závodě, který dokončil na sedmé pozici.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *