LOADING

Type to search

WTCR: Muller pojede ve vlastním týmu, kolegou Björk

richard 12 měsíci ago
Share

Doslova hvězdnou sestavu hlásí stáj Yvan Muller Racing, jehož majitel a čtyřnásobný šampión mistrovství světa cestovních vozů Yvan Muller hlásí návrat na trať a jako týmového kolegu přizval loňského vítěze WTCC Theda Björka. V tomto složení vyrazí francouzská stáj s vozy Hyundai i30 N TCR do prvního ročníku nově zformovaného seriálu WTCR.

Yvan Muller, který vyhrál světový šampionát v letech 2008, 2010, 2011 a 2013, ukončil plnohodnotnou kariéru po sezoně 2016. Své poslední tři roky strávil v barvách Citroënu, přičemž třikrát zaznamenal celkovou druhou příčku mezi jezdci. Loni se do kolotoče WTCC vrátil, aby při závěrečném podniku v Kataru pomohl právě Björkovi k zisku titulu u Volva. Tehdy ještě Muller neměl myšlenky na návrat, ale jak se nyní ukázalo, 48letý Francouz názor změnil.

„Jsem zpět, ale mé cíle jsou jiné, než dřív. Svou kariéru mám za sebou a nyní se chci soustředit především na vývoj týmu, než na individuální výsledky. Mám radost, že můžu spolupracovat s Thedem, protože si navzájem věříme. Není pochyb o tom, že je skvělý pilot. Vím to, protože jsme spolupracovali loni,“ pověděl webu touringcartimes.com Muller.

Thed Björk vybojoval loňský titul v barvách týmu Polestar Cyan Racing, ale protože bude stáj na startovním roštu chybět, musel si Švéd hledat nové angažmá.

„Jsem nadšený, že budu závodit i v sezoně 2018, navíc po boku Yvana. Když jsme se potkali loni, klapalo nám to. Působit v jednom týmu pod novými regulemi mě velice motivuje. Musíme se naučit spoustu nových věcí a konkurence navíc bude obrovská. Mým cílem je však znovu vyhrát,“ prozradil Björk.

I přesto, že Björk mohl skončit po triumfu v sezoně 2017 bez sedačky, má nyní vynikající příležitost na svůj úspěch navázat. S Mullerem patří bezpochyby mezi papírové favority.

S vozy Hyundai pojede kromě týmu Yvan Muller Racing také italský BRC Racing Team, mezi jehož jezdce patří Gabriele Tarquini a Björkův loňský rival v boji o titul Norbert Michelisz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *