LOADING

Type to search

WTCR na Slovakia Ringu: Závěrečný závod víkendu ovládl Norbert Michelisz, Fulín pátý

dusanczo 3 měsíci ago
Share

Podnik WTCR na Slovakia Ringu zakončil vítězstvím Norbert Michelisz. S Maďarem vystoupili na pódium druhý Aurélien Comte a třetí Fréderic Vervisch. Na skvělém pátém místě dojel do cíle Petr Fulín. Závod ovlivnila kolize z prvního kola.

Po včerejším triumfu Gabriela Tarquiniho se v závěrečném závodě víkendu radovala stáj BRC znovu. Nedělní třetí závod totiž ovládl Norbert Michelisz. Maďarský závodník nedal po startu z pole position nikomu ze soupeřů šanci a pro vítězství si podobně jako včera jeho týmový kolega dojel stylem start-cíl. Pro „Norbiho“ se jedná o letošní premiérový triumf a stal se již 11. jezdcem, kterému se v této sezoně podařilo zvítězit.

Dvě sekundy za Micheliszem dojel do cíle Aurélien Comte. Franocuzský závodník obsadil druhou příčku a na stupně vítězů vystoupil v letošní sezoně již potřetí.

Třetí pódium vybojoval rovněž Fréderic Vervisch. Belgičan dokončil závod na třetím místě. O svůj „bronz“ se se ale jezdec týmu Comtoyou musel obávat až do posledních metrů.

Na třetí místo si totiž brousil zuby rovněž Thed Björk. Švédský závodník, jemuž se na Slovakia Ringu v dosavadním průběhu víkendu příliš nedařilo, se dokázal ve třetím závodě i díky hromadné kolizi v prvním kole posunout až na čtvrté místo, přičemž na stupně vítězů ztratil pouhých 39 tisícin sekundy.

Velkou radost udělal českým fanouškům Petr Fulín. Trojnásobný mistr Evropy sice do závodu vyrazil z 15. místa, nicméně již po startu se dokázal posunout na sedmou příčku a poté, co si poradil také s oběma jezdci Teamu Mulsanne, projel cílem na skvělé páté příčce. Výsledek českého závodníka ještě ale nemusí být definitvní. Sportovní komisaři totiž vyšetřují Fulínův předjížděcí manévr na Fabrizia Giovnardiho, během kterého došlo mezi oběma jezdci ke kontaktu. Definitivní jistotu nemá ani čtvrtý Thed Björk, který je vyšetřován rovněž za souboj s Italem.

Jezdci Teamu Mulsanne nakonec proťali cílovou pásku za Petrem Fulínem. Šestý skončil Kevin Ceccon, který tak již při svém třetím závodě ve WTCR bodoval a znovu porazil Fabrizia Giovanardiho, jenž nakonec obsadil sedmou příčku, ačkoli po startu závodu figuroval dokonce na čtvrtém místě a pokukoval po pódiových pozicích. Je to poprvé v letošní sezoně, co se oba vozy Alfa Romeo umístily v bodované desítce.

Osmou pozici obsadil Tom Coronel, jako devátý dojel do cíle třetího závodu Pepe Oriola a jeden bod za desáté místo si na své konto připsal David Zsolt Szabo.

Po bodech sahal rovněž Maťo Homola. Nakonec z toho ale pro domácího závodníka byla pouze 12. příčka a ze Slovakia Ringu tak odjede s nulou. Za jezdcem stáje DG Sport Competition dokončil závod druhý Slovák ve startovním poli Andrej Studenič, jenž obsadil 13. pozici.

Až za Studeničem dokončil závod Rob Huff, jenž obdržel penalizaci průjezd boxy za vytlačení Denise Duponta a cílem projel až jako 14. Ještě hůře dopadl Yann Ehrlacher. Pilot stáje Münnich Motorsport projel cílem až jako 15., když musel po výletu mimo trať při souboji s Robem Huffem navštívit své mechaniky.

Jako poslední byl na 16. místě klasifikován Denis Dupont. Belgičan ovšem své snažení vzdal kolo před koncem a do cíle závodu nedojel.

Po hromadné kolizi ve třetí zatáčce prvního kola, po které vyjel na závodní trať zpomalovací vůz, skončilo účinkování Johna Filippiho, Benjamina Lessennese, Estebana Guerrieriho a také včerejšího vítěze Gabriele Tarquiniho. Pozdějsi se na seznam odstoupivších přidali také Jean-Karl Vernay, Norbert Nagy, Nathanaël Berthon, Gordon Shedden, Mehdi Bennani a Yvan Muller. Francouzovi patřilo po startu druhé místo, po restartu ovšem z jeho hyundai ulétlo kolo a účinkování čtyřnásobného šampiona WTCC skončilo v kačírku.

I díky Mullerově výpadku se v čele šampionátu udržel Gabriele Tarquini, který se na první příčku posunul po včerejším vítězství. Na svém kontě má Ital 202 bodů. Tři body ztrácí na Tarquiniho druhý Yvan Muller (199 bodů). Vítězství v nedělním závodě vyneslo na třetí místo v celkovém pořadí Norberta Michelisze (176 bodů). Čtvrtý je Yann Ehrlacher (171 bodů), pátý Jean-Karl Vernay (166 bodů), šestý Thed Björk (164 bodů), sedmý Pepe Oriola (154 bodů), osmý Esteban Guerrieri (134 bodů), devátý Rob Huff (130 bodů) a nejlepší desítku uzavírá se 109 body Aurélien Comte.

V hodnocení týmů vede BRC Racing Team s 385 body před druhým MRacingem-YMR (375 bodů), který na italskou stáj ztrácí 10 bodů. Třetí příčka patří stáji Münnich Motorsport (311 bodů).

kompletní průběžné pořadí

WTCR nyní čeká dva měsíce dlouhá přestávka, která skončí až poslední zářijový víkend. Další podnik se uskuteční až v termínu 29.-30. září na čínském okruhu Nigbo.