LOADING

Type to search

WTCR: Priaulx bude závodit pro Cyan Racing

dusanczo 7 měsíci ago
Share

Trojnásobný šampion WTCC Andy Priaulx se v příští sezoně vrátí na světovou scénu cestovních vozů, když v sestavě Cyan Racingu doplní Yvana Mullera s Thedem Björkem.

V sezoně 2019 budeme ve WTCR svědky hned několika návratů na světovou scénu závodů cestovních vozů. Poté, co minulý týden angažoval Hyundai vedle Gabriele Tarquiniho a Norberta Michelisze duo Augusto Farfus – Nicky Catsburg, jsme se dnes dočkali potvrzení dalšího velkého comebacku. Tentokrát se jedná o trojnásobného šampiona WTCC z let 2005, 2006 a 2007 Andyho Priaulxe. 44letý Brit bude v příštím roce závodit s vozem Lynk & Co stáje Cyan Racing, kde doplní další dva bývalé šampiony WTCC Yvana Mullera a Theda Björka.

„Jsem nadšený, že jsem se stal jezdcem Lynk & Co Cyan Racingu. Nemám pochyby, že jsme v silné pozici pro boj o celkový titul již v našem prvním roce. Máme před sebou těžkou práci, konkurence je nejtvrdší, jaká kdy ve WTCR byla. Ale sledoval jsem vývoj Cyan Racingu za ty roky a připojit se před sezonou 2019 k nim pro mě bylo snadné rozhodnutí,“ říká ke svému novému angažmá Priaulx.

Výkonný ředitel Cyan Racingu Christian Dahl věří, že Priaulxovy zkušenosti a rychlost budou pro švédský tým přínosem.

„Andy je skutečná legenda cestovních vozů a jeho statistika na závodní trati mluví sama za sebe. Kombinace jeho zkušeností a nefalšované rychlosti pro nás bude nepostradatelná. Jsme potěšení, že ho máme pro sezonu WTCR 2019, která vypadá, že bude jednou z nejtěžších vůbec, na palubě,“ vyjádřil Dahl radost z Britova angažmá.

Mezi světovou elitu cestovních vozů, z níž se stáhl po sezoně 2010, se tak Priaulx stejně jako minulý týden potvrzený Augusto Farfus vrátí po dlouhých devíti letech. To ovšem neznamená, že stejně dlouhou dobu neseděl Brit za volantem „cesťáku.“ Na toto odvětví totiž nezanevřel ani po svém odchodu z WTCC a své štěstí zkusil také v německém DTM (2012-2013), dále se pro sezonu 2015 vrátil na domácí půdu do BTCC a absolvoval rovněž několik závodů australského V8 Supercars. Primárně se však Priaulx věnoval vytrvalostním závodům, které pro něj nebudou představovat uzavřenou kapitolu ani po zisku angažmá u Cyan Racingu a v roce 2019 si kromě WTCR zazávodí také v barvách stáje Ford Chip Ganassi Racing ve zbývajících podnicích aktuální supersezony WEC, kde mu společně s Harrym Tincknellem patří v kategorii LMGTE Pro celkové osmé místo.

Angažování Andyho Priaulxe po bok Yvana Mullera s Thedem Björkem znamená, že Cyan Racing bude muset v příštím roce utvořit dvě stáje. Od sezony 2019 totiž vejde v platnost limit, který dovolí každému týmu nasadit pouze dva vozy. Spekulace navíc hovoří o tom, že by měl Cyan Racing v příštím roce zaměstnávat ve svých službách ještě čtvrtého jezdce a to Yanna Ehrlachera.
Tags:

1 Comments

  1. Samo 10.12.2018

    Jupííí,Farfus,Priaulx,zas budú super spoločné fotky,ešte chýba Menu,Rydell,Thompson,Zanardi….

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *