LOADING

Type to search

WTCR: PWR Racing bude druhou zákaznickou stájí Cupry

Share

Švédská stáj PWR Racing vstoupí v letošní sezoně do WTCR, když se stane druhým zákaznickým týmem Cupry.

S vozy Cupra neuvidíme v nadcházející sezoně závodit pouze stáj Comtoyou Racing. S výjimkou belgického týmu, který nasadí také dvojici Audi, totiž bude vozy španělské značky využívat také stáj PWR Racing.

Pro švédskou ekipu půjde na světové scéně o debutovou sezonu. Ke vzniku týmu došlo v roce 2012, přičemž největších úspěchů dosáhl právě s vozy SEAT/Cupra León TCR v lokálním šampionátu cestovních vozů TCR Skandinávie. Nejvíce důvodů k radosti pak stáj měla v sezoně 2017, kdy spolu s Robertem Dahlgrenem dosáhla na mistrovský titul.

„Od roku 2012, kdy byl PWR Racing založen, je jeho progres extrémně rychlý a nyní jdeme vstříc naší první mezinárodní sezoně. Je to skvělá příležitost poměřit se skutečně s těmi nejlepšími. Těším se na to a jsem vděčný za důvěru, kterou do nás Cupra Racing vložil, abychom mohli ve WTCR reprezentovat jejich značku,“ uvedl spoluzakladatel a zároveň výkonný ředitel stáje Daniel Haglöf.

40letý Haglöf ovšem není pouze spoluzakladatelem a výkonným ředitelem stáje. V barvách týmu totiž také sám závodí a v loňském ročníku se ve skandinávském šampionátu TCR umístil na celkové třetí příčce. Podle serveru TouringCarTimes.com by navíc právě on mohl být jedním z jezdců stáje ve WTCR.

Nikdo z trojice Robert Dahlgren, Mikaela Åhlin-Kottulinsky a Philip Morin, kteří v loňské sezoně TCR Skandinávie doplnili Haglöfa v sestavě stáje, se spolu s týmem do WTCR nepřesune. Zatímco Dahlgren a Åhlin-Kottulinsky budou s Cuprami i nadále závodit ve skandinávském šampionátu, loňský juniorský šampion této série Morin se v pouhých 22 letech rozhodl s kariérou závodníka skončit.

Stáje Campos Racing a Zengő Motorsport, které jsme s vozy Cupra vídali ve WTCR v loňském roce, doposud své programy pro letošní sezonu neodhalily.

Již je ale jasné, že ve WTCR nebude dále pokračovat loňský nejúspěšnější reprezentant španělské značky Pepe Oriola. Šestý muž loňského ročníku totiž bude závodit s vozem Hyundai i30 N TCR stáje Indigo Racing v TCR Asia.

Předběžná soupiska jezdců a týmů pro sezonu 2019

BRC Racing Team: Gabriele Tarquini, Norbert Michelisz, Augusto Farfus, Nick Catsburg
Sébastien Loeb Racing: Johan Kristoffersson, Benjamin Leuchter, Rob Huff, Mehdi Bennani
KCMG: Attila Tassi, Tiago Monteiro
Audi Sport Team Comtoyou: Niels Langeveld, Frédéric Vervisch
Comtoyou Racing: Aurélien Panis, Tom Coronel
ALL-INKL.COM Münnich Motorsport: Néstor Girolami, Esteban Guerrieri
Team Mulsanne: Kevin Ceccon, Ma Qing Hua
Audi Sport Leopard Team WRT: Gordon Shedden, Jean-Karl Vernay
Cyan Racing: Thed Björk, Yann Ehrlacher, Yvan Muller, Andy Priaulx
Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..