LOADING

Type to search

WTCR: Sepang zná termín konání, třetí závod bude noční

dusanczo 3 měsíci ago
Share

Termín pro konání závěrečného závodu letošní sezony WTCR v Sepangu byl potvrzen. Do Malajsie šampionát zavítá v polovině prosince. Závěrečná jízda se uskuteční pod umělým osvětlením.

Finále letošní sezony WTCR, které se uskuteční v Malajsii na okruhu Sepang, již zná termín svého konání. Zatímco loni vyvrcholila sezona v ulicích Makaa v polovině listopadu, letošní ročník bude o měsíc delší. Na jihovýchodě Asie si totiž šampionát svou premiéru odbude až 13.-15. prosince, kdy v Sepangu nastoupí společně s motocyklovým vytrvalostním šampionátem FIM EWC.

Podnik ovšem není zajímavý pouze tím, že se v kalendáři WTCR objeví poprvé, ale také díky faktu, že jeho součástí bude historicky první noční závod šampionátu. Noční premiéra série se odehraje během závěrečné třetí jízdy víkendu, která odstartuje v 19:00 místního času.

„Jsme velice hrdí, že budeme spolupracovat se Sepang International Circuit a psát s nimi novou kapitolu historie motorsportu v zemi a v jihovýchodní Asii. Je zde příslib, že to se závody motocyklů a automobilů ve dne i v noci bude víkend skvělé akce a zábavy pro celou rodinu. Jakožto promotéři jak FIA WTCR, tak FIM EWC jsme Sepangu International Circuit navrhli, že bychom nasadili obě série během stejného víkendu. Okruh má jak pro dvě, tak pro čtyři kola nejvyšší úroveň homologace a s pořádáním podniků světových šampionatů má letité zkušenosti, takže si jsme jistí, že dodáme fanouškům, týmům a jezdcům jedinečný zážitek. Opravdu se na to těšíme!“, uvedl šéf Eurosport Events Francois Ribeiro.

Datum konání podniku ovšem ještě musí být schváleno na zasedání Světové rady motorsportu, která se sejde 7. března.

Cheah se představí na divokou kartu

Pro poslední podnik letošního ročníku již byl potvrzen také první startující na divokou kartu. Tím bude člen talentového programu Sepangu International Circuit Mitchell Cheah, který se loni zvítězil v jihovýchodoasijském poháru TCR a zároveň obsadil celkovou druhou příčku v TCR Asia Series.

„K napodobení úspěchu MotoGP je malajsijská účast v těchto podnicích klíčová. Proto vychováváme talenty z naší kategorie Malaysian Touring Car, kde jsme objevili Mitchella Cheaha, který loni vyhrál jihovýchodoasijský šampionát TCR. V jeho rozvoji budeme tento rok pokračovat v TCR Germany a připravíme jej na účast na divokou kartu pro prosincový závod v Sepangu. Jsem si jistý, že tento fantastický podnik světového šampionátu bude s našimi místními jezdci silně přitažlivý a přitáhne každého nadšeného malajsijského fanouška motorsportu a fanoušky z celého světa na okruh Sepang a do Malajsie,“ uvedl výkonný ředitel Sepang International Circuit Razlan Razali.

Ačkoli série WTCR se letos v Sepangu představí poprvé, světová scéna cestovních vozů se na malajsijském okruhu v minulosti již objevila. V letech 2015 a 2016 zde totiž závodil šampionát TCR International Series, přičemž v sezoně 2015 se zde uskutečnilo vůbec první klání dnes již neexistující série.


Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *