LOADING

Type to search

WTCR: Sestavu PWR Racingu utvoří Haglöf s Azconou

Share

Barvy švédského týmu PWR Racing budou v letošní sezoně hájit Mikel Azcona společně s Danielem Haglöfem.

Týden po oznámení svého vstupu do WTCR odhalila v pátek švédská stáj PWR Racing rovněž svou jezdeckou sestavu. Barvy druhého zákaznického týmu Cupry budou hájit úřadující šampion TCR Europe Mikel Azcona společně s Danielem Haglöfem, jenž je zároveň spoluzakladatelem a výkonným ředitelem stáje.

22letý Španěl, který loni v evropském šampionátu ukořistil s vozem Cupra León TCR titul i přes zisk pouze jednoho prvenství a za svými zády nechal s náskokem 22 bodů jezdce Audi Sport Leopard Teamu Jeana-Karla Vernaye, má ze zisku závodní sedačky radost. Zároveň si však uvědomuje, že jej čeká hodně práce.

„Jsem opravdu šťastný a hrdý, že se ve WTCR spojím s PWR a Cupra Racingem. Těším se na tu tvrdou práci, co je přede mnou a která nás čeká, abychom byli v tomto náročném startovním poli plném světových šampionů konkurenceschopní. Nakonec bych chtěl PWR a Cupra Racingu poděkovat, že mi jako jezdci věří,“ uvedl Azcona.

Daniela Haglöfa jsme mohli loni vidět závodit v TCR Skandinávie. Zde si připsal na své konto dvojici triumfů a v celkovém pořadí obsadil za novou posilou Sébastien Loeb Racingu Johanem Kristofferssonem a svým stájovým kolegou Robertem Dahlgrenem třetí příčku. Skutečnost, že bude se svým týmem působit mezi elitou, považuje 40letý Švéd za obrovský úspěch.

„Budu závodit proti skutečně těm nejlepším v této kategorii závodění. Skutečnost, že se tak stane s týmem, který jsme společně s Pokerem (Wallenbergem) vybudovali, je obrovský úspěch. Můj týmový kolega Mikel je opravdu slibný jezdec, který velice dobře zapadá do ambicí PWR Racingu pomoci mladým talentům v jejich kariérách,“ řekl.

Potvrzením jezdeckého složení PWR Racingu, který se mimo jiné bude v letošní sezoně těšit podpoře ze strany druhého zákaznického týmu Cupry Comtoyou Racing, je nyní startovní listina pro letošní sezonu kompletní.

Letošní ročník tudíž nabídne celkem 26členné startovní pole. V něm nalezneme sedmičku značek, tedy o jednu méně než v loňském roce. V šampionátu již totiž nebude dále působit Peugeot. Francouzská automobilka v loňském roce podporovala stáj DG Sport Compétition, jejíž barvy hájil také slovenský závodník Maťo Homola.


Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..