LOADING

Type to search

WTCR v Makau: První závod patřil Vernayovi

dusanczo 7 měsíci ago
Share

První závod závěrečného podniku letošní sezony WTCR v Makau ovládl Jean-Karl Vernay. Těsně za jezdcem Audi Sport Leopard Lukoil Teamu proťali cílovou pásku druhý Yvan Muller a třetí Rob Huff, jemuž se tak prozatím desátého prvenství na této trati dosáhnout nepodařilo. Šampion vzejde v neděli z dua Tarquini-Muller.

Pro start prvního závodu finálového podniku letošní sezony WTCR si v pátek zajistil pole position Rob Huff. Devítinásobnému vítězi z Makaa se tak v úvodním klání víkendu naskytla dobrá příležitost rozšířit svoji sbírku triumfů na této legendární trati. Britovy ambice na zisk desátého prvenství ovšem utrpěly již krátce po startu, když mu ve druhé zatáčce uzmul první místo Yvan Muller. Kromě 49letého Francouze se před Huffa posunul také Mullerův krajan Jean-Karl Vernay, který na druhé místo povyskočil po startu ze čtvrté příčky a odsunul tak britského závodníka až na třetí pozici.

Zelená vlajka ovšem po startu závodu nevlála příliš dlouho. Na trať byl totiž ještě během úvodního okruhu vyslán kvůli dvojici incidentů zpomalovací vůz. První se odehrál v zatáčce Lisboa, když kolidovali Mehdi Bennani, Fréderic Vervisch a Kevin Ceccon, jenž za tuto nehodu zaplatil odstoupením ze závodu. V San Francisco Hill se poté dostali do křížku rovněž Aurélien Comte a Denis Dupont.

Restart závodu přišel v Makau ke slovu ve třetím kole a hned ve druhé zatáčce tohoto okruhu došlo k další změně lídra závodu, když Jean-Karl Vernay překonal Yvana Mullera.

O dvě kola později ovšem došlo k další neutralizaci závodu. Tentokrát ovšem nešlo o žluté vlajky jako po startu závodu, ale dokonce o červené. Viníkem tohoto přerušení, jenž trvalo 15 minut, byl Gordon Shedden, který havaroval v zatáčce Police a zablokoval tak trať.

Po druhém restartu závodu si Jean-Karl Vernay udržel své vedení. Pilot Audi Sport Leopard Lukoil Teamu se ovšem neodkázal svým pronásledovatelům Mullerovi s Huffem vzdálit a vedoucí trio tak až do cíle závodilo v těsném závěsu. Ke změně pořadí ovšem nedošlo a Vernay si tak dojel pro již čtvrté letošní prvenství. Yvan Muller obsadil druhou příčku a Rob Huff proťal cílovou pásku jako třetí. Jezdec Sébastien Loeb Racingu ovšem bude mít i zítra vynikající příležitost pro zisk desátého vítězství v Makau, neboť si v pátek zajistil start z pole position také pro třetí jízdu.

Jako čtvrtý dokončil závod lídr šampionátu Gabriele Tarquini. Za Italem skončil na páté pozici jeho týmový kolega Norbert Michelisz. Šestou pozici obsadil Pepe Oriola a na sedmém místě dojel Esteban Guerrieri.

Svých prvních bodů ve WTCR se v Makau konečně dočkal Guerrieriho týmový kolega Timo Scheider. Dvojnásobný šampion DTM z let 2008 a 2009 totiž obsadil osmou příčku. Ještě slibněji se ovšem pro Němce závodícího pod rakouskou vlajkou rýsuje zítřek. Do druhého závodu víkendu totiž Scheider díky desátému času ze druhé kvalifikace odstartuje z pole position. Svůj premiérový bodový zisk si v prvním makajském závodě připsal devátou pozicí také jezdec Teamu Mulsanne Luigi Ferrara a bodovanou desítku uzavřel Maťo Homola.

V prvním závodě víkendu mohli domácí fanoušci držet palce hned kvartetu domácích závodníků startujících na divokou kartu. Nejlépe se úvodní klání víkendu vydařilo Filipemu Souzovi, který skončil na 18. příčce. Lo Kai Fung dojel do cíle jako 20. a André Couto, který při restartu závodu zůstal stát na startovním roštu, obsadil 21. pozici.

Čtvrtý makajský zástupce Tse Wing Kin Kevin do cíle závodu nedojel. Kromě Tse Wing Kin Kevina a již zmiňovaného Kevina Ceccona nespatřili šachovnicový praporek také Ma Qing Hua, Gordon Shedden a John Filippi. Do závodu se vůbec nekvalifikovali Lam Kam San, Rui Valente a Zsolt David Szabo.

kompletní výsledky prvního závodu

Zatímco před startem posledního podniku sezony živilo alespoň matematickou naději na zisk mistrovského titulu hned sedm pilotů, po sobotním závodě se okruh uchazečů o titul zúžil na dva. O šampionovi se v neděli rozhodne mezi lídrem šampionátu Gabrielem Tarquinim (305 bodů) a dalším velezkušeným matadorem Yvanem Mullerem, jehož ztráta na 56letého Itala činí před posledními dvěma závody 33 bodů.

kompletní průběžné pořadí

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *