LOADING

Type to search

WTCR ve Wuhanu: Po napínavém závěru vítězí ve druhém závodě Bennani

dusanczo 8 měsíci ago
Share

Vítězem druhého závodu WTCR ve Wuhanu se po tvrdém souboji s Aurélienem Comtem v posledním kole stal Mehdi Bennani, který si připsal premiérový triumf v šampionátu. Kromě Maročana s Comtem vystoupil na pódium také třetí Nathanaël Berthon.

Stejně jako v případě včerejšího prvního závodu se i ve druhé jízdě wuhanského víkendu radoval pilot startujíc z pole position. Na nejvyšší stupeň vítězů tentokrát vystoupil Mehdi Bennani.

Po startu si Maročan navzdory snahám výborně startujícího Auréliena Comteho pohlídal své vedení, načež si v následujícím průběhu závodu začal budovat náskok a zdálo se, že si nikým neohrožován dojede pro své první letošní vítězství.

V posledních kolech závodu ovšem Bennani měl oprávněný důvod se o své prvenství strachovat. Příčinou tohoto strachu byl Aurélien Comte, který se na pilota stáje Sébastien Loeb Racing dotáhnul. V posledním okruhu spolu svedla dvojice tvrdý boj, který se neobešel bez kontaktů a Comte se dokonce na malou chvíli posunul do čela.

Jeho pobyt na prvním místě měl ovšem jenom jepičí život, když krátce po převzetí vedení nedobrzdil do 12. zatáčky a daroval tak svému soupeři premiérový triumf ve WTCR. Bennani se zároveň stal již letošním 12. vítězem.

Aurélien Comte se po své chybě musel spokojit se druhou příčkou. Pilot stáje DG Sport Compétition měl navíc co dělat, aby neztratil ve prospěch svého krajana Nathanaëla Berthona, který se rovněž dokázal v závěru dotáhnout na vedoucí dvojici. Jak Bennaniho, tak Comteho se mu však již překonat nepodařilo a cílem projel jako třetí. Pilot stáje Comtoyou Racing si tak připsal své první pódium ve WTCR.

Třetí místo si Francouz zajistil čtyři kola před koncem závodu, když si poradil Pepem Oriolou, který na třetí příčce figuroval od startu. Nakonec se však Španěl musel v cíli spokojit se čtvrtým místem.

Pilota Campos Racingu následovalo trio vozů Audi. Pátý dojel vítěz prvního závodu Jean-Karl Vernay, šestý Fréderic Vervisch a sedmý Aurélien Panis.

Velikým příslibem pro druhý závod byl pro domácí fanoušky Ma Qing Hua. Číňan totiž odstartoval ze druhé příčky. Naděje na boj o nejvyšší příčky se však rozplynuly již v první zatáčce, kdy pilot stáje Boutsen Ginion Racing opustil trať a propadl se ven z top 10. Nakonec se ale dokázal na bodované příčky vrátit a cílem projel jako osmý. Nad ziskem jeho prvních čtyř bodů ovšem i nadále zůstává viset otazník, neboť v desátém kole v souboji o devátou příčku Hua roztočil Roba Huffa. Po tomto incidentu ztratil Brit dvě příčky a ve hře je tak stále možnost udělení penalizace.

Na devátém místě dojel do cíle Denis Dupont a v bodované desítce dokázal skončit také Yvan Muller. Francouz si připsal bod za desáté místo a alespoň částečně tak zmírnil trápení vozů Hyundai během tohoto víkendu.

Smůlu měl ve druhém závodě Gordon Shedden. Pro vítěze dnešní kvalifikace totiž skončil závod již v prvním kole, kdy havaroval. Shedden ovšem dokázal dopravit svůj vůz ke svým mechanikům a jeho účast ve třetím závodě, do kterého startuje z pole position, by neměla být ohrožena.  Kromě Brita nedojeli do cíle také John Filippi a Thed Björk. Dvojice kolidovala ve čtvrtém kole, kdy Filippi nedobrzdil a loňského šampiona WTCC sestřelil. Kolize se podobala včerejšímu incidentu mezi Coronelem a Giovanardim. Šachovnicový praporek dále nespatřili Norbert Nagy, Gabriele Tarquini, Tom Coronel, Timo Scheider a také Maťo Homola.

I přes další nulový bodový zisk zůstává lídrem šampionátu Gabriele Tarquini (241 bodů). Druhý stále zůstává Thed Björk (233 bodů), kterého díky desáté příčce ve druhém závodě bodově vyrovnal celkově třetí Yvan Muller. Jeanu-Karlu Vernayovi již patří s 205 body čtvrtá příčka a do nejlepší pětice průběžného pořadí se dokázal posunout již také Pepe Oriola (197 bodů). Naopak venku je z nejlepší pětky Norbert Michelisz, kterému nyní patří šestá příčka (195 bodů).

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *