Type to search

WTCR ve Wuhanu: Třetí závod přinesl premiérový triumf Sheddenovi

dusanczo 2 měsíci ago
Share

V posledním závodě víkendu WTCR ve Wuhanu se radoval z vítězství Gordon Shedden. Těsně za Britem projel cílem jako druhý Fréderic Vervisch a na pódium vystoupil také Denis Dupont. V závodě jsme viděli hned dva výjezdy safety caru a také postartovní hromadnou kolizi.

Po třetím závodě WTCR ve Wuhanu má letošní sezona opět o vítěze více. Zatímco ve druhé jízdě víkendu se stal dvanáctým letošním vítězem Mehdi Bennani, v posledním víkendovém klání byli diváci svědky triumfu již třináctého pilota.

Po startu z pole position si pro své premiérové prvenství ve WTCR dojel Gordon Shedden. Trojnásobný šampion BTCC sice absolvoval na první příčce celou délku závodu, jeho cesta za triumfem ovšem rozhodně nebyla snadná a Brit se na ní musel vypořádat hned s několika situacemi.

První nastala již v první zatáčce, kdy došlo ke kontaktu mezi ním a druhým Denisem Dupontem. Shedden ovšem dokázal svůj vůz zkorigovat a na prvním místě zůstal.

Další horkou chvilku nachystal Belgičan Sheddenovi v desáté zatáčce 12. kola, když se pokusil na jezdce Audi Sport Leopard Lukoil Teamu zaútočit. Jeho pokus ovšem skončil pouze dalším kontaktem se Sheddenem, který na tento incident doplatil poškozením předního blatníku. Dupont navíc ještě před nárazem do Sheddena srazil také pneumatikový sloupek, který poté zůstal ležet na trati a ředitelství závodu se rozhodlo závod neutralizovat. Dupont navíc po těchto trablech ztratil druhé pozici ve prospěch stájového kolegy Vervische.

A právě Frederic Vervisch byl po restartu závodu, který se odehrál v 15. kole, až do cíle nejvážnějším vyzyvatelem Gordona Sheddena v boji o vítězství. Ačkoli jezdil za Britem v těsném závěsu, o první pčříčku jej připravit neokázal a cílem projel se ztrátou pouhé půlsekundy na druhé příčce. Denis Dupont nakonec obsadil třetí příčku.

Na čtvrtém místě skončil Esteban Guerrieri. Pilot stáje Münnich Motorsport se v úvodním kole dokázal posunout dokonce na druhou příčku. Stalo se tak ovšem díky jeho výletu mimo trať v první zatáčce a v pátém kole během prvního vjezdu safety caru, jenž na trať zamířil po hromadné havárii z prvního kola, pak dostal od týmu pokyn pustit před sebe Duponta a Vervische. Argentinec se musel ovšem téměř až do cíle strachovat i o „bramborovou medaili“ a to kvůli Nathanaëlu Berthonovi. Francouz ovšem Guerrieriho nakonec nepředjel a skončil pátý.

Šesté místo obsadil Pepe Oriola. Na sedmé příčce dojel domácí Ma Qing Hua, který si tak po penalizaci ve druhém závodě spravil na závěr víkendu chuť a přeci jen dokázal udělat místnímu publiku radost ziskem bodů. Osmý skončil Kevin Ceccon, jenž si tak připsal další čtyři body. Jako devátý dokončil závod vítěz druhé jízdy Mehdi Bennani a nejlepší desítku uzavřel Thed Bjork. Trápící se Hyundai tak díky Švédovi bodoval i ve třetím závodě.

Piloti BRC Racing Teamu Gabriele Tarquini a Norbert Michelisz obsadili 13., respektive 14. místo. Za duem italského týmu byl klasifikován na 15. pozici Jean-Karl Vernay. Vítězi úvodního závodu zkomplikovala třetí víkendové klání penalizace průjezd boxy za zavinění zmíněně postartovní hromadné kolize, když natlačil do zdi vůz svého krajana Auréliena Comteho.

Tento incident později vyústil hromadnou havárii, která kromě pilota DG Sport Competition stála další účast v závodě také jeho týmového kolegu Maťa Homolu, Roba Huffa, Zsolta Davida Szaba a také Timo Scheidera. Mezi odstoupivší se později přidali také Fabrizio Giovanardi a Yvan Muller. Cílem neprojel ani Tom Coronel, který byl ovšem s pěti koly ztráty klasifikován na 17. příčce. Po kolizi s Thedem Björkem ve druhé jízdě se ve třetím závodě vůbec nepředstavil John Filippi.

I přes víkend bez zisku jediného bodu odjíždí i z Wuhanu jako lídr šampionátu Gabriele Tarquini (241 bodů). Druhá příčka patří Thedu Björkovi a třetí jeho týmovému kolegovi Yvanu Mullerovi, kteří mají na svém kontě shodně 234 bodů. Na čtvrtou příčku se posunul Pepe Oriola (207 bodů) a zpět na pátou pozici spadl Jean-Karl Vernay (205 bodů). V posledních dvou podnicích sezony, v nichž bude k dispozici ještě celkem 174 bodů, se tedy máme na co těšit.