LOADING

Type to search

WTCR ve Wuhanu: V nedělní kvalifikaci nejrychlejší Shedden

dusanczo 8 měsíci ago
Share

Druhou kvalifikaci WTCR ovládl ve Wuhanu Gordon Shedden, kterého tak ve třetím závodě čeká premiérový start z pole position. Do nejlepší trojice se vešlo také duo Audi Sport Teamu Comtoyou Fréderic Vervisch a Denis Dupont. Pro druhý závod si zajistil start z prvního místa Mehdi Bennani, kterého doplní v první řadě domácí Ma Qing Hua.

Nadvláda vozů značky Audi pokračuje ve Wuhanu také v neděli. Ve druhé kvalifikaci totiž jezdci závodící s vozy ingolstadtské automobilky obsadili první čtyři pozice.

Nejlépe si s nedělní bitvou o startovní pozice poradil Gordon Shedden. Brit zajel v rozhodující třetí části kvalifikace čas 1:22,776 a zatímco ve včerejším úvodním závodě vystoupil ve WTCR poprvé na pódium, ve třetím závodě víkendu jej čeká premiérový start z pole position.

Společně s trojnásobným šampionem BTCC se na startovním roštu třetího závodu postaví do první řady pilot Audi Sport Team Comtoyou Fréderic Vervisch, jehož kolo ve třetí části kvalifikace mělo hodnotu 1:22,875 a na první místo mu tak scházelo pouhých 49 tisícín sekundy.

Mezi nejlepšími třemi se umístil také Vervischův týmový kolega Denis Dupont. Druhému Belgičanovi se podařilo zaznamenat čas 1:23,022.

Do nejlepší pětice se dokázal kvalifikovat rovněž včerejší vítěz Jean-Karl Vernay, který s časem 1:23,022 obsadil čtvrté místo, a také Esteban Guerrieri. Argentinec ve službách Münnich Motorsportu zajel pátý čas v hodnotě 1:23,744 a stal se ve druhé kvalifikaci nejlepším pilotem ze „zbytku světa“.

Šestou pozici obsadil Nathanaël Berthon, sedmou Pepe Oriola, osmou Aurélien Comte, devátým místem znamenající start z první řady druhého závodu potěšil domácí fanoušky Ma Qing Hua a na desáté pozici se umístil Mehdi Bennani, kterému tak bude na startu prvního dnešního závodu patřit pole position.

Ani v nedělní kvalifikaci se neodlepila smůla ze čtveřice jezdců Hyundai, pro kterou boj o startovní pozice skončil již v první části. Znovu se lépe vedlo týmu Yvana Müllera, když Thed Björk skončil 14. a samotný Muller obsadil 15. místo. Vedoucí muž šampionátu Gabriele Tarquini si vyjel pro start nedělních jízd 16. pozici, zatímco jeho týmový kolega Norbert Michelisz se kvalifikoval až jako 22.

Penalizace odsunu deseti míst postihne na startu druhého závodu Toma Coronela. Nizozemec si tento trest vysloužil za zavinění kolize s Fabriziem Giovanardim ve včerejší jízdě. Trest ovšem pilota Boutsen Ginion Racingu příliš nezasáhne, když se po předposledním 24. čase v kvalifikaci pouze vymění pozici právě s Fabriziem Giovanardim, jenž se kvalifikoval jako poslední.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *