LOADING

Type to search

Wurz i Davidson se zúčastní Prologu WEC

redlczo 11 měsíci ago
Share

6 .a 7. dubna bude okruh Paul Ricard hostit úvodní test před super sezónou FIA WEC 2018/19. Do Francie vyrazí 35 vozů, které čekají dva dny plné testování, včetně speciální třicetihodinové simulace podmínek vytrvalostního závodění. Na trati se objeví také Alexander Wurz či Anthony Davidson.

Úvodní test s názvem Prolog se po roční přestávce vrací na francouzský okruh Paul Ricard. Nabídne bohatý program, během kterého dostanu týmy šanci pořádně otestovat nejen svou připravenost, ale také spolehlivost svých vozů. Některé z nich se na trati při veřejném testu představí vůbec poprvé.

V kategorii LMP1 premiéru zažije nový Rebellion R13 Gibson. Švýcarský stejnojmenný tým ovšem bude mít k dispozici jen jediný vůz, o který se budou muset obě posádky střídat. Manor pod značkou CEFC TRSM Racing pak zatím potvrdil pouze dva jezdce, Charlese Robertsona a Olivera Rowlanda.

Toyota Gazoo Racing musela řešit nemilý problém, jelikož hned tři její jezdci budou ten víkend plnit povinnosti jinde. Prologu se nezúčastní Fernando Alonso, Kamuj Kobajaši ani Kazuki Nakadžima. Na trati se tedy objeví Anthony Davidson a ze závodnického důchodu se vrátí Alexander Wurz.

Ve třídě LMP2 pak na soupisce týmu DragonSpeed figuruje Esteban Gutierrez, který se ovšem Prologu nakonec nezúčastní. Mexičan byl údajně jen krok od podpisu smlouvy, ale nakonec k dohodě s americkým týmem nedošlo. Ten však má již prý zálusk na jiného bývalého pilota Formule 1.

Nejobsazenější kategorií bude GTE-Pro s deseti vozy. Většina týmů v této třídě ohlásila dvojčlenné posádky, ovšem je několik výjimek. Aston Martin Racing bude mít pro oba své vozy tři piloty. Výjimku tvoří také BMW Team MTek, který má jednu trojčlennou a jednu čtyřčlennou posádku.

Do třicetihodinové simulace, jejíž součástí je i noční test, se připojí hned pět vozů z LMP1, konkrétně Rebellion Racing, ByKolles Racing Team, jeden vůz Toyoty Gazoo Racing a oba vozy SMP Racing. Z druhé nejvyšší kategorie prototypů se nezúčastní nikdo.

Naopak kvalitní účast slibují obě kategorii GTE, které do testu posílají hned čtyři vozy z každé třídy. V případě GTE-Pro jde o oba vozy Porsche, jedno BMW a jeden Aston Martin Racing. U GTE-Am pak Spirit of Race, Clearwater Racing a MR Racing s vozy Ferrari 488 a také Team Project 1 s Porsche 911.

Prolog Soupiska

(klikněte pro zobrazení v plné velikosti)

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *