LOADING

Type to search

Za Hondu budou ve WTCR startovat Guerrieri a Monteiro

admin 11 měsíci ago
Share

Esteban Guerrieri a Tiago Monteiro jsou první jezdci, jenž budou v nadcházející sezóně WTCR reprezentovat značku Honda.

Argentinec bude startovat v týmu německého závodníka Reného Münnicha, Münnich Motorsport a Tiago Monteiro bude hájit barvy týmu Boutsen Ginion. Oba týmy budou podporovány přímo továrním týmem JAS Motorsport, jenž je již téměř 10 let spojen s vývojem závodních vozů Honda.

François Ribeiro, šéf společnosti Eurosport Events, u této příležitosti řekl: “Toto jsou dvě skvělé zprávy najednou. Nejen díky tomu, že do WTCR vstupují dva velezkušení jezdci, ale také to, že s nimi přicházejí dva silné týmy. Tiago se vrací po zranění v loňské sezóně, která pro něj nebyla vůbec jednoduchá, a tak si přejme, ať se mu daří.”

“To stejné platí i pro Estebana Guerrieriho. Jeho výkony jsou obdivuhodné hned od prvního závodu ve WTCC v roce 2016. Tehdy závodil za Campos Racing a jeho vítězství bylo neuvěřitelné. Věřím tomu, že tato dvojice nám v letošních závodech předvede nebývalé výkony.”

Slova Tiaga Monteira: “Mám radost, že zůstávám v rodině hondy i pro tento rok. S hondou jsem již od roku 2012 a rok od roku se cítím silnější. Loňská sezóna byla až té nehody skvělá. Posledních šest měsíců bylo hodně náročných a děkuji každému, kdo mi pomohl vrátit se zpět do závodní sedačky. Boutsen Ginion Racing je silný tým, už se nemůžu dočkat začátku sezóny.”

Slova Estebana Guerrieriho: “Cítím, že loňský rok byl pro mne na scéně cestovních vozů přelomový, a tak jsem rád, že budu závodit s Hondou Civic. TCR je aktuálně nejrychleji se rozvíjející kategorií a mě maximálně těší, že můžu být součástí tohoto světa. V loňském roce jsme měli s týmem ALL-INKL.COM Münnich pár skvělých závodů, a to mi dává naději, že budeme moci bojovat o titul.”

Jak tým ALL-INKL.COM Münnich Motorsport, tak i Boutsen Ginion Racing počítají s nasazením dvou závodních vozů, přičemž jména jejich jezdců by měla být oznámena v nejbližších dnech.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *