Záruba s Formánkem v sobotu po stíhací jízdě v první desítce

Pro posádku stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra ve složení Josef Záruba a Bronislav Formánek skončil úvodní závod letošní sezony Lamborghini Super Trofeo Europe v Monze desátou příčkou v celkovém pořadí a pátou pozicí v kategorii Pro-Am. Dvojice se kvůli penalizaci za překračování traťových limitů propadla během závodu na chvost a musela tak předvést stíhací jízdu.

Stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra dnes v italské Monze absolvovala úvodní závod letošní sezony šampionátu Lamborghini Super Trofeo Europe. Na scéně této série bude letos brněnský tým účinkovat se dvěma vozy. Zatímco jeden bude bojovat o body do hodnocení Pro-AM a za jeho volantem se budou střídat Josef Záruba s Bronislavem Formánkem, druhý uvidíme v rámci kategorie Lamborghini Cup a pojedou s ním Kurt Wagner a Libor Dvořáček. Jelikož ale Wagnera a Dvořáčka trápí potíže s kolenem, reprezentují tento víkend ekipu Jiřího Mičánka mladšího pouze Záruba s Formánkem.

V úvodní kvalifikaci, která se konala v sobotu dopoledne, si posádka vyjela pro start prvního závodu 15. příčku celkově a šesté místo v rámci kategorie Pro-Am. Časem 1:49,166 se o to postaral Formánek. Ten rovněž zahajoval závod a v úvodu figuroval na 14. příčce. Pak ale přišla komplikace. Formánek totiž obdržel penalizaci průjezdu boxy za překračování traťových limitů a poté, co si trest odpykal, se propadl až na 25. místo. S vyhlídkami stáje pro zbytek závodu to tak v tu chvíli nevypadlo příliš dobře. Vozu se startovním číslem 66 se ale dařilo stoupat pořadím vzhůru. Kromě toho mělo i několik jezdců potíže. Josef Záruba, který Formánka během okna pro zastávky v boxech za volantem vystřídal, nakonec dojel na celkovém desátém místě. V kategorii Pro-Am z toho bylo páté místo.

První závod letošní sezony Lamborghini Super Trofeo skončil pro Josefa Zárubu s Bronislavem Formánkem v první desítce. Foto: Mičánek Motorsport powered by Buggyra

Závěrečný druhý závod víkendu se uskuteční v neděli od 11:50. A ekipa Jiřího Mičánka mladšího v něm bude mít šanci na pódiový výsledek. Josef Záruba totiž vyjel pro jeho start v sobotní druhé kvalifikaci jednak celkovou desátou příčku, ale zejména druhé místo v hodnocení Pro-AM.

Výsledky prvního závodu: 1. Max Weering (Nizozemsko, Johan Kraan Motorsport, 1. v PRO), 2. Maxime Oosten – Milan Teekens (oba Nizozemsko, Johan Kraan Motorsport, 2. v PRO), 3. Sebastian Balthasar – Noah Watt (Německo – Dánsko, Leipert Motorsport, 3. v PRO)… 10. Josef Záruba – Jakub Knoll (oba Česká republika, Mičánek Motorsport powered by Buggyra, 5. V Pro-AM).

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Mičánek Motorsport powered by Buggyra