LOADING

Type to search

Záruba s Makešem vezou z Grobniku další cenné body pro tým Mičánek Motorsport

Share

Po dlouhých deseti letech zavítal šampionát Zóny Střední Evropy na přímořskou trať nedaleko Rijeky.

Chorvatský Automotodrom Grobnik prošel před začátkem sezóny výměnou povrchu dráhy, což kvitovala většina jezdců, včetně dvou závodníků brněnského týmu Mičánek Motorsport Josefa Záruby a Michala Makeše.

„Grobnik pro nás představoval velkou neznámou. Nejen, že je to nový okruh v kalendáři šampionátu, ale před pár týdny zde byl položen nový povrch. Oproti původnímu očekávání to vůbec neklouzalo. S Huracánem startoval ve sprintech Jožka Záruba, který svedl celou řadu pěkných soubojů s Dennisem Waszekem a v obou závodech stál na pódiu. Michal Makeš si s Cliem připsal další double a jeho bilance je i po 6ti odjetých závodech 100procentní,“ tak zněla slova týmového manažera Jiřího Mičánka jr. po návratu do Brna.

Sám Josef Záruba, který s vozem Lamborghini Huracán vybojoval dvě druhá místa ve třídě GTC, okomentoval chorvatské závody těmito slovy:

„Bylo to něco neskutečného. Ta trať je krátká a přitom i velice rychlá. Je zde jedna jediná rovinka a to sice ta cílová, ale jinak je to tu zatáčka za zatáčkou, což jezdci neumožní zvolnit ani na desetinu vteřiny. Účast na Grobniku nebyla úplně nejlepší, ale na té krátké trati se to všechno smázlo a já pořád s někým bojoval. Škoda toho předčasného konce ve druhém závodě, věřil jsem, že Dennise potrápím o trochu více.“

Slovy chvály nešetřil ani týmový junior Michal Makeš:

„Jsem rád, že i nadále držím letošní neporazitelnost. Na jedné straně jsem si moc dobře vědom, že mi tady k tomu dopomohla i paní štěstěna, ale to k závodům zkrátka patří. Okruh je neskutečně úzký rychlý. Bylo tu 26 aut a tak bylo pořád s kým bojovat a navíc se do toho hodně pletli i okolo pomalejší jezdci. Byla to opravdu velká zkušenost a já bych chtěl poděkovat celému týmu za skvěle připravené auto, protože bez toho by to zkrátka nešlo.“

Příští podnik zavede jezdce šampionátu FIA CEZ na Slovakia Ring, kde se pojede o víkendu 17.-19. srpna.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..