LOADING

Type to search

Tags:

Závodní sezóna začíná v Dubaji již tento víkend

redlczo 1 rokem ago
Share

Fanoušci motorsportu zimním přestávkám příliš nefandí. Naštěstí dlouhé pauzy jsou již minulostí a hned v lednu se nabízí několik zajímavých závodů. Úplně prvním z nich je vytrvalostní závod 24h v Dubaji v rámci 24H Series organizovanou společností Creventic a s podporou dodavatele pneumatik Hankook.

Na autodromu v Dubaji se závodníci představí hned dvakrát, ve dvou po sobě jdoucích víkendech. Naplánovaný je totiž přímo závodní festival, na kterém se představí kromě vozů GT a TCR také prototypy.

A právě prototypy vše zahájí, v rámci šampionátu 24H Proto Series. Tato série byla založena v loňské sezóně a bude tedy pokračovat i letos. Prototypy na autodromu absolvují hned tři závody, každý o délce tří hodin v rámci Hankook 3x3H Dubai.

Na trati se objeví prototypy kategorií P2, P3 a také CN1. Program začne testováním v pátek 5. ledna. První závod je poté naplánovaný na sobotu od 15 do 18 hodin. Další dva závody se pak odjedou v neděli a to od 9 do 12 hodin a následně od 15 do 18 hodin.

O týden později se o víkendu bude konat již 13. podnik nejslavnějšího tamního vytrvalostního závodu 24 hodin v Dubaji, a to v rámci 24H Series pro vozy GT a 24H TCE Series pro kategorii TCE.

Do první vytrvalostní výzvy letošního roku se zapojí přes 90 vozů, s jezdci a týmy z více než 40 zemí z celého světa. Obě série pak absolvují oddělené tréninky a kvalifikace, aby pak všechny vozy nastoupily do společného závodu.

V kategorii GT se objeví například vozy GT3 či GT4 velkých značek jako Mercedes-AMG, Audi, Lamborghini či Porsche, které v Dubaji slavilo již pět vítězství. Mezi jezdci nebude na startu chybět ani místní hrdina Khaled Al Qubaisi nebo také Jeroen Bleekemolen z Holandska. Oba jsou dvojnásobní vítězové tohoto závodu.

Stále populárnější kategorii TCR zastoupí hned třetina startovního pole. Představí se také hned dva domácí týmy pod vlajkou Spojených arabských emirátů či mistrovský tým Altran Peugeot, který se chystá na obhajobu titulu. Lze tedy očekávat napínavé závody.

První tréninky a kvalifikace jsou naplánované na čtvrtek. Následující večerní trénink již pojedou všechny vozy dohromady, samotný závod trvající 24 hodin začne v pátek 12. ledna ve 14 hodin odpoledne.

Všechny závody bude možné sledovat prostřednictvím oficiálního webu či skrze novinky na sociálních sítích. Závěrečný závod 24h v Dubaji pak bude živě vysílán rovněž na YouTube.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *