24 hodin Daytona: V předčasně ukončeném závodě vítězí Wayne Taylor Racing

24 hodin Daytona: V předčasně ukončeném závodě vítězí Wayne Taylor Racing

V 57. ročníku závodu 24 hodin Daytona, který byl kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám předčasně ukončen, vybojovala vítězství posádka stáje Wayn

Závod v Sebringu přinesl další vítězství Toyotě
Alonso je u Toyoty spokojený, chce získat titul
Nepočkal jsi tam na mě, loučil se Alonso s Webberem a předestřel svou budoucnost

V 57. ročníku závodu 24 hodin Daytona, který byl kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám předčasně ukončen, vybojovala vítězství posádka stáje Wayne Taylor Racing ve složení Fernando Alonso, Kamuj Kobajaši, Jordan Taylor a Renger Van Der Zande.

Letošní ročník závodu 24 hodin Daytona byl ovlivněn nepříznivým deštivým počasím. Kapky deště, které se poprvé přihlásily o slovo v nočních hodinách, se postaraly hned o dvojici vyvěšení červených vlajek. Zatímco k prvnímu zastavení závodu došlo v Daytoně zhruba sedm hodin před cílem, podruhé červené vlajky zavlály v době, kdy do konce zbývaly necelé dvě hodiny. Po druhé červené fázi, během které došlo ke zkrácení závodu o 10 minut, již nedošlo k restartu.

Již potřetí v řadě si v daytonské “čtyřiadvacetihodinovce” připsal prvenství vůz značky Cadillac. Tentokrát se radovala posádka stáje Wayne Taylor Racing ve složení Jordan Taylor, Renger Van Der Zande, Kamuj Kobajaši a Fernando Alonso, který si tak po loňském triumfu v Le Mans připisuje na scéně vytrvalostních závodů další úspěch. Právě Španěl rozhodl o vítězství své posádky, když těsně před druhým vyvěšením červených vlajek využil výletu pilota stáje Whelen Engineering Racing Felipeho Nasra mimo trať a ujal se vedení. Zatímco v případě Alonsa, Kobajašiho a Van Der Zandeho se jedná v Daytoně o premiérový triumf, Jordanu Taylorovi se slavný závod podařilo dobýt již podruhé v kariéře, když poprvé zvítězil roku 2017.

Druhou pozici obsadila v cíli závodu již zmíněná posádka Whelen Engineering Racingu, kterou společně s Felipem Nasrem tvořili Eric Curran a Pipo Derani.

Dvojici posádek Cadillacu doplnilo na stupních vítězů trio stáje Acura Penske ve složení Ricky Taylor, Hélio Castroneves a Alexander Rossi.

Čtvrtou pozici obsadila v cíli závodu posádka stáje Core Autosport ve složení Jon Bennett-Colin Braun-Romain Dumas-Loic Duval, kterou následuje na pátém místě čtveřice stáje JDC-Miller MotorSports Rubens Barrichello, Misha Goikhberg, Tristan Vautier a Devlin DeFrancesco.

Celkovou šestou příčku obsadili v celkovém hodnocení vítězové kategorie LMP2 Roberto Gonzalez, Pastor Maldonado, Sebastian Saavedra a Ryan Cullen z týmu DragonSpeed. Chybělo ovšem málo a šance posádky na prvenství v kategorii se rozplynuly, když Saavedra těsně před zastavením závodu tvrdě havaroval. Kolumbijec ovšem dokázal poškozený vůz dopravit do boxů.

Sedmou pozici celkově a druhou v hodnocení LMP2 pak obsadil vůz stáje Performance Tech Motorsports, za jehož volantem se střídali Kyle Masson, Robert Masson, Kris Wright a Cameron Cassels. Osmá skončila po problémech s olejovým čerpadlem druhá posádka týmu Acura Penske Juan Pablo Montoya-Dane Cameron-Simon Pagenaud. Devátou pozici obsadili loňští vítězové ze stáje Mustang Sampling Racing Joao Barbosa, Filipe Albuquerque a Christian Fitttipaldi, který v Daytoně absolvoval svůj poslední závod v kariéře.

Nejlepší desítku uzavřela vítězná posádka třídy GTLM týmu BMW RLL, kterou utvořili Connor De Phillippi, Phillip Eng, Colton Herta a Augusto Farfus, který v sestavě stáje nahradil na poslední chvíli Toma Blomqvista.

Druhou pozici obsadila v kategorii GTLM čtveřice stáje Risi Competizione Davide Rigon, James Calado, Alessandro Pier Guidi a Miguel Molina. Na pódium se podívala také posádka Porsche GT Teamu Earl Bamber-Laurens Vanthoor-Mathieu Jaminet.

Těsně pod stupni vítězů skončili loňští vítězové této třídy Scott Dixon, Ryan Briscoe a Richard Westbrook ze stáje Ford Chip Ganassi Racing, kteří byli klasifikováni na čtvrté příčce.

Jednou z nejsledovanějších posádek letošního ročníku bylo také druhé “želízko v ohni” týmu BMW RLL a to díky Alexovi Zanardimu, který se ve voze střídal společně s Jesse Krohnem, Johnem Edwardsem a Chazem Mostertem. Čtveřice byla během závodu zdržena poškozením sloupku řízení, ke kterému došlo v sobotu během zastávky v boxech a v noci navíc utrpěl Jesse Krohn defekt, kvůli kterému ztratila posádka spoustu času v garáži. V cíli byla klasifikována na celkovém 32. místě a v rámci kategorie GTLM na poslední 9. příčce.

V kategorii GTD se z vítězství stejně jako loni radovala stáj GRT Grasser Racing Team, tentokrát s posádkou ve složení Mirko Bortolotti, Rik Breukers, Rolf Ineichen a Christian Engelhart. Na druhém místě dojela do cíle posádka týmu Montaplast by Land Motorsport Daniel Morad-Christopher Miles-Dries Vanthoor. Třetí skončili Frank Montecalvo, Jeff Segal, Aaron Telitz a Townsend Bell ze stáje AIM Vasser Sullivan.

Podle představ se letošní ročník závodu nevydařil stáji Mazda Team Joest, když ani jedna z jejích posádek cíl nespatřila. Zatímco nejrychlejší posádku kvalifikace ve složení Oliver Jarvis-René Rast-Tristan Nunez-Timo Bernhard vyřadily potíže s motorem, posádka ve složení Jonathan Bomarito, Olivier Pla a Harry Tincknell se potýkala s únikem paliva a definitivně odstoupila po incidentu s jedním z GT vozů v brzkých ranních hodinách.

Druhý podnik letošní sezony Weather Tech SportsCar Championship, kterým bude závod na 12 hodin v Sebringu, je na programu v sobotu 16. března. Během stejného víkendu se v Sebringu uskuteční také závod WEC na 1000 mil.


COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0